Hlavní navigace

Visa Europe dosáhla významné dohody pro V PAY, přichází s novou debetní kartou V PAY kompatibilní se standardem SEPA

Visa Europe dosáhla klíčové dohody s předním německou zúčtovací bankou B+S Card Service GmbH (B+S) ohledně akceptace nové evropské debetní karty V PAY.

Sdílet

B+S souhlasila s tím, že k 1. lednu 2007 otevře svou obchodní síť kartě V PAY, jež je novým debetním řešením společnosti Visa kompatibilním s evropským standardem SEPA. B+S bude nabízet V PAY (včetně štítků v obchodech informujících držitele karet V PAY o tom, že na daném místě je možné jejich kartou platit) všem obchodníkům splňujícím podmínky EMV, stejně jako novým obchodníkům. B+S obsluhuje zhruba 135 000 obchodů přijímajících karty Visa a zúčtovává 40 procent transakcí učiněných zákazníky u obchodníků v Německu. Po podepsání této dohody si držitelé karet V PAY mohou být jisti tím, že jejich karta V PAY bude akceptována jak v německých obchodech, tak ve třech milionech terminálech a 180 000 bankomatech po celé Evropě.

„Visa Europe je hrdá na to, že německý trh se připravuje na příchod V PAY a že B+S učinila v tomto ohledu první významný krok mezi zúčtovacími bankami. I nadále úzce spolupracujeme se všemi našimi německými partnery, abychom společně zajistili co nejširší přijetí nové karty V PAY na německém trhu. V Evropě zúčtovací banky připravené na V PAY tvoří již 85 procent transakčního objemu realizovaného společností Visa“, říká zástupce ředitele Visa Europe Philippe Menier.

„B+S se již těší, až svým obchodníkům bude moci umožnit přijímat nový produkt V PAY,“ říká výkonný ředitel B+S Card Service Helmut Schmid. „Díky této právě uzavřené dohodě budou moci naši partneři přijímat V PAY od samotného začátku, a tak profitovat z toho, co nového V PAY přináší.“

V PAY je evropské debetní řešení navržené speciálně s ohledem na potřeby evropských bank. Pro zajištění celoevropské kontroly zřídila společnost Visa Europe v květnu 2006 řídící výbor pro V PAY, který se sešel na svém ustavujícím zasedání ve Frankfurtu. Ve výboru jsou zastoupeny německé banky, jež dohlížejí na vývoji produktu V PAY v rámci Německa.

Na regionální úrovni výbor zajišťuje německým vydavatelům kontrolu nad jejich strategicky důležitými debetními produkty, mezi něž patří též karty k účtům. To je důležité, neboť průzkum ukázal, že téměř 98 procent transakcí učiněných debetními kartami se odehrává ve 30kilometrovém okruhu od držitelova bydliště. Prostřednictvím německého výboru mohou banky ovlivňovat ceny na celostátní úrovni a připravit tak V PAY cestu do celoevropského debetního segmentu.

Samolepky označující akceptaci karet V PAY má nyní na dveřích svých obchodů již milion obchodníků v jedenácti zemích, například v Belgii, Řecku, Itálii, Portugalsku, Švýcarsku nebo Turecku. V následujících měsících jejich řady rozšíří velký počet obchodníků z Francie, Německa, Španělska a Velké Británie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).