Hlavní navigace

Visa Europe a Cornèr Bank uvádějí na trh první kartu Visa CodeSure s funkcí bezkontaktní platby

[Tisková zpráva] Visa Europe, jež je evropským platebním systémem, a Cornèr Bank, jedna z nejvíce inovativních bank v Evropě, oznámily vůbec první komerční uvedení bezkontaktní karty Visa CodeSure na trh. Jako první budou z významného kroku ke zvyšování online bezpečnosti profitovat švýcarští zákazníci.

Sdílet

Visa Europe, jež je evropským platebním systémem, a Cornèr Bank, jedna z nejvíce inovativních bank v Evropě, oznámily vůbec první komerční uvedení bezkontaktní karty Visa CodeSure na trh. Jde o jedinečnou platební kartu s integrovanou klávesnicí pro zadávání PIN kódu. Uživatelé při jejím používání zadávají PIN přímo do své karty, čímž je zajištěno jejich maximální pohodlí a bezpečnost transakcí. Kartou lze snadněji a ještě bezpečněji uskutečňovat online transakce ve standardu „Verified by Visa“ a lze ji používat pro placení u obchodníků i pro výběr hotovosti z bankomatů. Kromě toho karta disponuje převratnou funkcí bezkontaktních plateb, v rámci které umožňuje platit částky do 40 švýcarských franků pouhým přiblížením karty ke čtečce. Platební karta Visa CodeSure disponuje osmiciferným alfanumerickým displejem a klávesnicí s 12 klávesami. Karta je též vybavena baterií s životností tři roky.

Cornèr Bank je vůbec první bankou na světě, která tuto kombinaci technologií využívá a v následujících měsících bude novou kartu vydávat svým klientů. „Chceme našim klientům poskytnout jistotu poklidného online nakupování. Internet se pro švýcarské zákazníky stal významným obchodním nástrojem. Ti eho prostřednictvím každoročně nakoupí zboží v hodnotě přibližně šesti miliard švýcarských franků. Tato nová revoluční technologie významně sníží možnosti zneužití karty při platbách prostřednictvím internetu. Vlastník karty bude při každé online transakci zadávat PIN přímo do karty, čímž se předejde neoprávněnému použití karty. V kombinaci s funkcí bezkontaktních plateb bude karta znamenat revoluci ve způsobu, jímž zákazníci platí. Zrychlí totiž placení, přinese velmi vysokou míru bezpečnosti a bude ji možné používat po celém světě,” říká o novince Alessandro Seralvo, ředitel oddělení pro platební karty společnosti Cornèr Bank.

„Asociace Visa Europe je ráda, že může ve spolupráci s Cornèr Bank uvést na trh tuto převratnou novinku. Toto exkluzivní řešení vyvinuté asociací Visa Europe představuje velice pohodlný způsob, jak internetovým platbám zajistit vysokou úroveň zabezpečení jako je tomu při placení prostřednictvím čipových technologií a zadávání PIN kódů v prodejnách. Technologie Visa CodeSure není však řešením pouze pro online nakupování. Společnosti mohou technologii a karty používat například pro vzdálené přihlašování do zabezpečených systémů, jako je internetové nebo telefonické bankovnictví či firemní virtuální sítě,” dodává Sandra Alzettová, ředitelka oddělení inovací ve Visa Europe.

Asociace Visa Europe svůj nový produkt před komerčním uvedením podrobila rozsáhlému testování na odolnost, bezpečnost a spolehlivost v předních světových laboratořích. Vše též konzultovala s předními odborníky z různých oborů. Od roku 2009 byla též karta testována osmi evropskými bankami a jejich klienty v několika zemích včetně Švýcarska. V rámci testovací fáze se prokázalo, že zákazníci používají tuto kartu pro online transakce častěji (70 % respondentů) a mají větší pocit bezpečí (86 % účastníků). Zákazníci nyní při nákupu prostřednictvím internetu profitují z jednoduchého postupu. Při online nakupování se nemusejí nikde registrovat ani používat další technická zařízení. A co je neméně důležité, nemusejí si pamatovat žádná další hesla.  

Visa CodeSure funguje na principu ověřování totožnosti uživatele karty, přičemž ten je právoplatným držitelem karty a má tedy oprávnění transakci uskutečnit, má kartu u sebe a pouze on zná správný PIN. Proces ověření online transakce má tři kroky:

1)    Při nákupu na internetu či přihlášení k internetové bankovní službě aktivuje uživatel autorizační proces stiskem klávesy „Verified by Visa” na klávesnici karty

2)    Po vyzvání zadá prostřednictvím integrované klávesnice svůj PIN

3)    Na displeji karty se objeví unikátní jednorázový kód, který uživatel použije k potvrzení standardní online transakce Verified by Visa

Karta je též vybavena funkcí pro bezkontaktní platby. Ta umožňuje rychlé uskutečňování plateb u obchodníků, jelikož je lze provádět během necelé vteřiny. Vše funguje na technologii bezdrátového spojení na krátkou vzdálenost, kdy dochází k zabezpečené výměně dat mezi čipovou kartou a speciálně upraveným terminálem. Pro provedení platby stačí kartu k terminálu krátce přiblížit a není nutné ji do přístroje vkládat nebo projíždět čtečkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).