Hlavní navigace

Víkend s easyJet pro ni a pro něj

Plánujete na víkend nějaký výlet? Máte s partnerem odlišné koníčky a zájmy, ale přitom nechcete cestovat sami? Máme pro vás řešení. Většina evropských měst totiž nabízí širokou škálu zajímavých aktivit jak pro vás, tak i pro vašeho partnera či partnerku. Vezměte je určitě s sebou! Níže si přečtete, co všechno můžete o víkendu podniknout, a to v destinacích, kam se rychle, pohodlně a za velmi příznivé ceny dostanete s leteckou společností easyJet.

Sdílet

BASILEJ

Město Basilej se nachází na břehu Rýna a těší se obrovské popularitě jak u návštěvníků, kteří sem přijíždějí na prodloužený víkend, tak u těch, kteří se rozhodnou zde strávit svoji delší dovolenou. Krajina v okolí Basileje je jako stvořená pro milovníky turistiky a jiných sportů, v těsné blízkosti se nachází pohoří Černý les, Jura nebo Vosges.

Basilej se rovněž pyšní gotickou katedrálou, nejstarší univerzitou v zemi a řadou muzeí a galerií. Pravidelně se zde konají veletrhy a výstavy, což z Basileje činí poměrně rušné město.

PRO NI

Odpočinek ve Freiburgu

Německé město Freiburg se nachází pouhou hodinu cesty od letiště Basilej-Mylhúzy a vyznačuje se jak jedinečnou atmosférou, tak širokým spektrem odpočinkových aktivit, které společně se svým okolím nabízí. Máte chuť okusit lahodná vína z některé z přilehlých vinic? Pak se můžete vydat na pěší túru do Černého lesa, zastavit se v nějaké útulné horské chatě a samozřejmě si nesmíte nechat ujít speciální koláč, jímž je Černý les proslulý… Odpoledne pak můžete relaxovat v lázních, který se okolo Freiburgu nachází hned několik, například Eugen Keidel, Vita Classica, Cassiopeia nebo Belienea. Fantastický den či víkend můžete posléze zakončit příjemným večerním fondue a povídáním s místními srdečnými lidmi.

PRO NĚJ

Mistrovství Evropy ve skateboardingu: 9. – 12. srpna 2007

Letos v srpnu bude Basilej hostit Mistrovství Evropy ve skateboardingu. Mistři prkének na kolečkách z celé Evropy přijedou předvést své umění na basilejský stadion, kde toho nejlepšího z nich bude čekat uznání a cena 30 000 amerických dolarů! Udatní muži a neohrožené ženy se setkají na čtyři metry vysoké a osmnáct metrů široké U-rampě. Přijďte se podívat, o zábavu bude postaráno. Více informací najdete na www.skateboardeurope.com

Více informací o Basileji: www.tourismtrirhena.com

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Basileje za cenu letenky od 1189 Kč včetně všech daní a poplatků.

BRISTOL

Bristol, třetí největší město Velké Británie, se nachází v překrásné přírodě západní Anglie a bezpochyby je jedním z nejvýznamnějších center současné britské kultury. Vedle přírodních krás okolní krajiny a bohaté architektury nabízí svým návštěvníkům všehochuť zážitků – o důvod víc nenechat si při návštěvě Anglie Bristol ujít.

PRO NI

Festival bio potravin: 1. – 30. září 2007

Tento festival jen dokazuje, jak moc Angličané milují kvalitní jídlo. Přehlídky bio potravin, která probíhá v bristolském přístavu, se každoročně zúčastní na 150 000 lidí, jimž se zde dostane poučených informací o tom, jak si nejlépe vypěstovat vlastní bio zeleninu, anebo kde nakoupit nejlepší bio potraviny. Jinými slovy, milovníci bio potravin se zde budou cítit jako v ráji. Rovněž zde můžete potkat slavné šéfkuchaře: v minulosti se na festivalu objevila taková jména jako Hugh Fearnley-Whittingstall, Mitch Tonks a Rick Stein.

PRO NĚJ

Turné zpravodajské redakce BBC, Bristol: 27. – 29. července 2007

Sportovní a zpravodajská redakce BBC vyráží každé léto na turné po celé Velké Británii. Během zastávek v jednotlivých městech dostane široká veřejnost příležitost vyzkoušet si komentování sportovních přenosů, moderování zpráv nebo prezentování předpovědi počasí. Špičkoví profesionálové ve svém oboru zasvětí zájemce do problematiky mixování. Mezi publikum se osobně dostaví známé tváře z obrazovky BBC a ochotně odpoví na otázky směřující k povaze práce v televizi a rozhlase. Navíc pokud máte dojem, že víte o něčem, co by BBC mohlo zajímat, zde máte příležitost jim to sdělit. To nejlepší na konec: tato akce je zcela bezplatná.

Více informací najdete na adrese: www.bristolfiesta.co.uk

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Bristolu za cenu letenky od 2079 Kč včetně všech daní a poplatků.

DORTMUND

Dortmund, šesté největší město Německa, se v nedávných letech stal moderní metropolí, jež se může pochlubit řadou kulturních atrakcí. Stručně řečeno lze říct, že Dortmund má všechny předpoklady pro to, aby uspokojil každého návštěvníka: kluby, bary, restaurace, úžasnou průmyslovou historii, zajímavá muzea, nejrůznější divadla, špičkový fotbalový tým a řadu dalších zajímavostí.

PRO NI

Nakupování

Pro každého, kdo rád nakupuje, je Dortmund doslova rájem na zemi. Po Berlíně, Hamburgu a Frankfurtu je toto vestfálské město jedním z významných nákupních center, do něhož za nákupy pravidelně přijíždějí lidé ze spádového okruhu 80 až 100 kilometrů. Dortmund si mezi nakupujícími získal vynikající reputaci a jezdit sem nakupovat se stalo doslova tradicí. Žádná jiná oblast s obchody nedokáže přilákat tolik zákazníků jako Westenhellweg. Společně s Ostenhellwegem je Hellweg, stará obchodní cesta, pulsujícím středem centra města.

Pozornosti nakupujících se ovšem těší i Brückstrasse, Kampstrasse nebo Hansastrasse. Během nákupní horečky si můžete odpočinout v některé z kaváren – ideální jsou zejména ty na starém náměstí.

PRO NĚJ

Sportovní aktivity

Fotbal a pivo, to jsou dva nejvyhledávanější dortmundské produkty. Asi nejznámějším marketingovým artiklem Dortmundu jsou fotbalový klub Borussia Dortmund a Vestfálský stadion, jeden z největších a nejkrásnějších fotbalových stadionů na celém světě. Ale sport a zábava v Dortmundu, to není jen fotbal. Návštěvníci Dortmundu mohou vybírat z široké škály aktivit, ať již jde o golf, lezení na stěně, výlety na kole nebo módní skateboard – vše je možné. A vše je podřízeno jedinému: abyste si to náležitě užili.

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Dortmundu za cenu letenky od 769 Kč včetně všech daní a poplatků.

ŽENEVA

Druhé největší město Švýcarska se nachází na březích největšího středoevropského jezera na úpatí pohoří Jura a při bráně do Alp. Město je proslulé svou krásnou architekturou, nezaměnitelnou atmosférou a úžasnou polohou. Najdete zde řadu obchodů, restaurací, muzeí, galerií, ale i například bleší trh, široké spektrum sportovních aktivit a řadu dalších věcí…

PRO NI

Vinný festival na Ženevském jezeře: 6. – 9. září 2007

Tento festival se bude konat od 6. do 9. září 2007 a zúčastní se jej vyhlášení kuchaři a someliéři. Výtěžek z akce bude věnován organizacím věnujícím se pomoci dětem.

PRO NĚJ

Pivní vlaky: 11. srpna 2007

Ochutnávkové pivní vlaky byly poprvé zavedeny loni a setkaly se s takovým úspěchem, že se letos vracejí. Atrakce je přístupná všem od 21 let věku a je to jedinečná příležitost jak se seznámit s místními malými pivovary ve Wisconsinu. Odpolední výlet trvá dvě hodiny a vláček staví v restauraci Elegant Farmer v Mukwonagu, kde čeká účastníky občerstvení. Cena je 25 švýcarských franků na osobu a zahrnuje ochutnávku piva plus občerstvení v Elegant Farmer.

Triatlon na Ženevském jezeře: 8. září 2007

Olympijský triatlon, poloviční Ironman, sprint, super sprint. Řada triatlonových závodů na Ženevském jezeře se koná v městečku Fontana na západním břehu. Ženevské jezero je dlouhé přes 13km dlouhé, dosahuje největší hloubky 50 metrů a díky přívodu pramenité vody je velice čisté. Okolní hory vytvářejí jedinečnou scenérii po každý závod.

Všechny závody, které se konají v rámci ženevského triatlonu, jsou otevřené jak pro jednotlivce, tak pro štafetové týmy o 2 až 3 závodnících.

Více informací najdete na adrese: www.geneva-tourism.ch

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Ženevy za cenu letenky od 849 Kč včetně všech daní a poplatků.

LONDÝN

Londýn je hlavním městem Anglie i Velké Británie. Dnes patří k předním obchodním, finančním a kulturním centrům světa a vliv, jemuž se město těší v oblasti politiky, vzdělání, zábavy, médií, módy i umění, výrazně přispívá k jeho postavení coby jednoho z nejvýznamnějších měst světa. Pro své četné parky je někdy Londýn nazýván „zeleným městem“. Největším parkem je Hyde Park.

PRO NI

Nakupování

Londýnu se často přezdívá „město módy“, jelikož má hned několik nákupních čtvrtí, přičemž některé z nich se vyznačují specializovaným zaměřením. Nejoblíbenějšími místy jsou Oxford Street, Kings Road, Notting Hill, ale je tu i řada dalších, v nichž najdete to, co hledáte. Ve všech obchodních čtvrtích je spousta obchodů, kaváren a restaurací, které návštěvníkům nabízejí tolik potřebný odpočinek.

Plážový víkend na FunQuay: 1. – 31. srpna 2007

Zachtělo se vám strávit den na pláži, ale nechce se vám kvůli tomu jet až do Brightonu? Nevadí. Stačí, když si zajdete na West India Quay. Zde se každý rok koná tzv. FunQuay Beach Weekend – na dva dny v roce se na tomto místě uprostřed londýnských doků nachází plovoucí pláž na pontonech (celkem na zbudování takové pláže padne na 30 tun písku). Na akci samozřejmě nechybí živá hudba, je tu zábava pro celou rodinu, včetně tanečního pódia a občerstvit se můžete v řadě barů a restaurací. Po dobu trvání akce je rovněž zdarma přístupné místní muzeum, jehož sbírky mohou návštěvníci obdivovat.

Karneval v Notting Hillu: 26. – 27. srpna 2007

Čtvrť Notting Hill v západním Londýně se sice nachází od Karibiku nějakou tu námořní míli, nicméně poslední srpnový víkend ulice této čtvrti doslova explodují barvami a zvuky. Karneval v Notting Hillu je druhý největší na světě (po karnevalu v Riu) a za poslední léta se notně rozrostl: ještě v roce 1964 to byla událost zanedbatelného významu, dnes jde o největší pouliční karneval v Evropě. Účastníci festivalu oblečení do barevných kostýmů jdou 5km průvodem, kdy tančí za zvuku živé i reprodukované hudby, jež je kombinací jazzu, reggae, hip-hopu, funku a drum’n’bass. Karneval je organizován ve čtyřech disciplínách: maškarní kostýmy, kapely, calypso a SOCA (Sounds of Caribbean and Africa, kombinace různých hudebních stylů). V posledních letech se záběr karnevalu rozšířil tak, že již nejde jen o karibské tradice, ale že zahrnuje tradice celého latinského a rozvojového světa.

PRO NĚJ

Velký britský pivní festival: 1. – 31. srpna

Tento festival si nesmí nechat ujít žádný opravdový milovník piva, vždyť jde o jednu z největších slavností piva na světě. Každoročně se zde setkává na 200 předních britských pivovarníků, kteří zde vystavují 450 druhů piva. Návštěvníci mohou samozřejmě všechna piva ochutnat a přitom si poslechnout jak živou hudbu, tak se účastnit dalšího bohatého doprovodného programu. Vedle tradičních piv jsou k ochutnání připraveny i pivní speciály, úžasná aromatická piva nebo cidery.

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Ženevy za cenu letenky od 1659 Kč včetně všech daní a poplatků.

MILAN

Milán, rozkládající se uprostřed lombardské planiny, je jedním z největších měst Evropy a zcela jistě jedním z nejrozvinutějších urbanistických center. Vedle toho je Milán jedním z hlavním měst designu a módy.

PRO NI

Mistrovství světa v minigolfu: 17. – 25. srpna 2007

Minigolf je hra, při které hráč musí počítat doslova s každým milimetrem. Na rozdíl od svého velkého sourozence golfu stále ještě čeká na to, až jej svět objeví. Pokud náhodou budete letos v létě v Miláně, můžete se zajít podívat na mistry téhle hry z celého světa, kteří si dali dostaveníčko v místní Canegrate od 17. do 25. srpna. Špičkoví hráči Italské federace minigolfu vám zde ukáží, jak krásná je to hra, když ji hrají profesionálové. Aby nezůstalo jen u dívání, bude připraven herní program i pro amatéry.

Více informací najdete na adrese: www.minigolf.com

PRO NĚJ

Velká cena Itálie F1 2007: 7. – 9. září 2007

Monza je mnohými považována za ztělesnění ducha formule jedna. Nejenže jde o fantastický příklad okruhu kombinujícího rychlost a dovednosti, ale tato trať má i svou duši. Právě na tomto okruhu se jely nejlepší závody F1 všech dob; bohužel zde též došlo k jedněm z nejhorších nehod. Ve věkovitých stromech lemujících autodrom dodnes zní jména velkých závodníků minulosti i řev motorů jejich aut.

Lístky na závod je možné si rezervovat dopředu. Letošní Velká cena se na Autodromo Nazionale Monza uskuteční ve dnech 7., 8., a 9. září, přičemž při rezervaci se lístky prodávají za zvýhodněné ceny.

Více informací najdete na: www.monzanet.it.

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Milána za cenu letenky od 729 Kč včetně všech daní a poplatků.

NEWCASTLE

Newcastle upon Tyne je velké město na severovýchodě Anglie. Rozkládá se na severním břehu řeky Tyne a jeho počátky sahají až do římských dob. Newcaste v sobě slučuje historii i moderní dobu: město je známé svou krásnou historickou architekturou, starobylými hradbami i hradem. Zároveň se těší reputaci živého města: má spoustu barů, restaurací i hudebních klubů. Zkrátka řečeno, Newcastle dokáže nabídnout pro každého něco.

PRO NI

SummerTyne: 20. – 30. července 2007

SummerTyne je desetidenní festival, jehož centrem je loď kotvící na řece Tyne. Právě na této lodi vystupuje katalánská divadelní skupina La Fura Dels Baus. V rámci festivalu se koná řada koncertů v Sage Gateshead, kde mimo jiné vystoupí Wynton Marsalis a Lincoln Center Jazz Orchestra, dále tu proběhne americký víkend (27. – 30. července), na který přijedou Kris Kristofferson a Nanci Griffith. Součástí festivalu bude i široká nabídka filmů a zábavních aktivit pro celou rodinu (23. – 27. července).

PRO NĚJ

Beyond the Grave: 28. srpna 2007

Beyond the Grave je pětičlenná heavy-metalová skupina z Newcastlu. Severovýchod Anglie je tradičním domovem metalové hudby, nicméně již dlouhou dobu se žádná skupina z Newcastlu světově neprosadila… to vše se ovšem změní. Beyond the Grave vystupují v Carling Academy 28. srpna.

PRO NI/ PRO NĚJ

Velký severní běh: 1. září – 31. října

Každý podzim se tisícovky běžců účastní Velkého severního běhu, jenž je největším světovým půlmaratónem. Trať měřící 21km začíná ve Spital Tongues, vede centrem Newcastlu, přes řeku Tyne a končí v South Shields. Běhu se může zúčastnit každý, komu již bylo 17 let, přičemž počet přihlášek téměř vždy převyšuje počet volných míst – proto se účast losuje.

Mýty & příšery: 27. března – 24. října 2007

Mýty & příšery, to je název nové výstavy, která probíhá v Centru pro život v historickém centru Newcastlu… Pojďte se seznámit s jednookými nestvůrami, yetim, draky, jednorožci a spoustou dalších mytických postav. Výstava je jak vzdělávací, tak zábavní a jejím cílem je zkoumat příběhy a mýty spojené s těmito monstry, kdy návštěvníci dostávají příležitost odlišit fikci a fakta… Exponáty jsou rozmanité a velice působivé, takže vaši imaginaci jistě podnítí.

Více informací najdete na www.newcastle.gov.uk

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Newscastlu za cenu letenky od 1699 Kč včetně všech daní a poplatků.

NOTTINGHAM

Nottingham je hlavním městem oblasti označované jako East Middlands. Centrum města se rozkládá kolem řeky Leen a na jihu jej lemuje řeka Trent. Nottingham je město s velice bohatou historií, v níž hraje významnou úlohu zejména Robin Hood a jeho nepřítel šerif z Nottinghamu. Ačkoli tato legenda je dnes pokládána za fikci, postava Robina Hooda významně ovlivnila dějiny města a dnes je bohatě využívána jako turistická atrakce. Pokud vás netáhne historie, tak vězte, že v Nottinghamu najdete i řadu úžasných kavárniček, klubů, divadel a restaurací.

PRO NI

Riverside Festival: 3.-5. srpna 2007

Každoroční tradiční festival, jenž se koná na březích řeky Trent. Nechybí zde ukázky hudby z celého světa, pouliční umělci, divadlo, ukázky řemesel, pouliční trh a jídlo z celého světa…

Outdoor Theatre Season: červen – srpen 2007

Letos v létě pořádá městská rada speciální festival venkovního divadla, který se koná na dvou významných místech ve městě: na nottinghamském hradě a v opatství Newstead. Pokud toužíte strávit večer na úchvatném divadelním představení, pak zde je přesně to, co hledáte: od dramatu Romeo a Julie přes fraškovitou Komedii plnou omylů, zde najdete hry pro každý věk i vkus. Do dění se zapojí i místní legenda Robin Hood se show pro rodiny.

PRO NĚJ

Víkend veteránů: 21. – 22. července 2007

Ve Wollaton Hall můžete oslavit den veteránů a udělat si obrázek o tom, jaké to bylo za druhé světové války, v rozhovorech s lidmi, kteří za války bojovali nebo dokonce padli do nepřátelského zajetí. Oslava bude doprovázena výstavou militarií, speciální prohlídkou, žánrovými vystoupeními. K dispozici bude ale i paitballová střelnice, kluziště a řada dalších atrakcí.

PRO NI/ PRO NĚJ

Nottinghamské slavnosti Robina Hooda: 20. – 21. října 2007

Asi není možné, aby v Nottinghamu proběhl uplynul nějaký rok bez pocty vzdané slavné místní legendě. Každoroční slavnosti Robina Hooda nabídnou rytířská klání, komedie, pivní slavnosti, komické scénky, vystoupení živé hudby, divadlo po širým nebem, středověkou vesničku, trubadúry, šašky a žongléře – to vše uvnitř hradeb nottinghamského hradu.

easyJet létá přímou linkou z Prahy do Nottinghamu za cenu letenky od 1109 Kč včetně všech daní a poplatků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).