Hlavní navigace

Vienna Insurance Group: Začátek kotace akcií na pražské burze

Od dnešního dne jsou akcie Vienna Insurance Group (VIG) kotovány na pražské burze. Akcie budou obchodovány na hlavním trhu pražské burzy a průběžné obchodování akcií bude probíhat v nejdůležitějším burzovním segmentu SPAD, ve kterém je realizováno přibližně 95 procent všech obchodů.

Sdílet

„Vienna Insurance Group patří k firmám s nejvyšší tržní kapitalizací na pražské burze, “ uvedl Dr. Günter Geyer, generální ředitel Vienna Insurance Group. „Jsme jediným pojistitelem na pražské burze a svými akciemi bychom chtěli přispět i k dalšímu posilnění pražské burzy. Kotace v Praze podtrhuje naši cílenou orientaci na země střední a východní Evropy.“

VIG je od roku 1994 na vídeňské burze a 19. září 2005 byla přijata do nejdůležitějšího vídeňského indexu ATX. Na pražské burze se budou obchodovat všechny akcie (105 miliónů akcií). Možným přijetím do nejdůležitějšího indexu pražské burzy (PX) se indexový výbor bude zabývat v příštím měsíci.

Akcie Vienna Insurance Group je vedena pod zkratkou cenného papíru VIG, ISIN: AT0000908504.

Akce pro privátní osoby v České republice a Rakousku

V období od února do června 2008 mohou privátní osoby nakoupit akcie v České republice bude v pobočkách České spořitelny ve stejném období za poplatek ve výši pouze 1 Kč. Ve stejném období mohou rakouští investoři koupit akcie VIG bez poplatků, a to v pobočkách Erste Bank a österreichischen Sparkassen v Rakousku.

Podrobnosti o akciích jsou uvedeny ve složce, která byla vypracována se speciálním zřetelem na informace o koncernu Vienna Insurance Group pro rakouský a český trh.

Složka je dostupná na webových stránkách Kooperativy pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group, České podnikatelské pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) a rovněž na pobočkách Kooperativy, ČPP a České spořitelny a dále na internetových stránkách Vienna Insurance Group, a v Rakousku na pobočkách Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, Erste Bank a österreichischen Sparkassen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).