Hlavní navigace

Více než 370 tisíc klientů ČSOB Pojišťovny ušetří na daních

Více než 370 tisíc klientů ČSOB Pojišťovny obdrželo v minulých dnech potvrzení o výši pojistného, které loni zaplatili na své soukromé životní pojištění. Na základě tohoto potvrzení mohou uplatnit nárok na daňové úlevy, které mohou dosáhnout až téměř 4000 korun za rok.

Sdílet

Pokud by se při doručení dokladu vyskytl nějaký problém nebo pokud by klient potvrzení ztratil, může ČSOB Pojišťovnu kdykoli požádat, například prostřednictvím bezplatné informační linky, o vystavení náhradního dokumentu.

Smlouva o životním pojištění je daňově uznatelná, jestliže jde o soukromé životní pojištění se spořicí složkou, které je sjednáno tak, že konec pojištění nastane nejdříve v roce, kdy se pojištěný dožije 60 let, a doba trvání pojištění je alespoň 60 měsíců. Daňové úlevy se přitom vztahují jak na pojištění s běžným placením pojistného (například v ročních či měsíčních platbách), tak na pojištění, u kterých bylo pojistné zaplaceno jednorázově dopředu. Od svého daňového základu si klienti mohou odečíst až 12 tisíc korun ročně, což může znamenat úsporu na daních – podle úrovně osobních příjmů klienta – až téměř 4000 korun za rok.

Lidé, kterým přiznání o dani z příjmu zpracovává mzdová účtárna, musí podklady pro daňovou úsporu za životní pojištění předat k vyřízení nejpozději do 15. února. Ti, kdo si vyplňují daňové přiznání sami, uplatní nárok na daňový odpočet pomocí tohoto dokumentu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).