Hlavní navigace

Velehrad 2009: LBBW Bank hlavním partnerem již pošesté

LBBW Bank již šestým rokem podporuje jako hlavní partner projekt Dny lidí dobré vůle - oslavy státního svátku u příležitosti Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.

Sdílet

Ve dnech 4. a 5. července probíhaly na Velehradě již desátým rokem Dny lidí dobré vůle, jejichž cílem je postavit most mezi všemi lidmi dobré vůle bez rozdílu národnosti, politického přesvědčení nebo náboženského vyznání. Projekt poukazuje jak na hodnoty židokřesťanské kultury, tak na působení Cyrila a Metoděje v našem geografickém prostoru, i na vznik české vzdělanosti a státnosti. Nedílnou součástí projektu byla řada charitativních projektů a zejména Večer lidí dobré vůle. Jeho součástí byl i koncert, v rámci kterého byl předán šek na 100 000,– Kč od dvou partneru – LBBW Bank a Třineckých železáren. Částka byla věnována Kontu lidí dobré vůle.

Každoročně se účastním tohoto jedinečného koncertu a pokaždé je pro mne neopakovatelným zážitkem. Vždy zde silně pociťuji sílu víry a snahy pomáhat, podělil se o svůj osobní pocit Markus Hermann, předseda představenstva LBBW Bank.

Projekt se každoročně těší velkému zájmu věřících i návštěvníků z celého světa. Záštitu nad letošním ročníkem převzala Livie Klausová, manželka prezidenta České republiky, Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup, Ján Figeľ, člen evropské komise, zodpovědný za vzdělávání, odbornou přípravu, kulturu a mládež a Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).