Hlavní navigace

Valná hromada ČS schvaluje hrubou dividendu 30 Kč na akcii

Pánové Coreth, Hardegg a Juranek opětovně zvoleni členy dozorčí rady

Sdílet

Akcionáři České spořitelny dnes schválili výplatu hrubé dividendy ze zisku za rok 2004 ve výši 30 Kč na akcii. Celkově vyplatí Česká spořitelna akcionářům na dividendách 4,56 miliardy Kč. Rozhodným datem pro výplatu dividendy je datum konání řádné valné hromady, t.j. 29. duben 2005. Dividenda je splatná 1. června 2005. Ze zisku za rok 2003 byla vyplacena dividenda ve stejné výši, t.j. 30 Kč na akcii. Akcionáři schválili konsolidovanou účetní závěrku za rok 2004 a rozdělení čistého zisku ve výši 7,529 mil. Kč:
• 376 mil. Kč do rezervního fondu
• 4,56 miliardy Kč do dividend

Akcionáři také znovu zvolili pány Christiana Coretha (59), Maximiliana Hardegga (39) a Herberta Juranka (38) za členy dozorčí rady České spořitelny. Všichni tři pánové již v dozorčí radě ČS působili. Jejich dosavadní mandát pro členství v dozorčí radě však již končí.

Účastníci valné hromady konstatovali, že rok 2004 byl pro Českou spořitelnu rokem velmi úspěšným. Banka zlepšila ve srovnání s rokem 2003 všechny klíčové ukazatele. Zvýšila se efektivnost a kvalita služeb, zvýšil se objem poskytnutých úvěrů i přijatých vkladů, vzrostly provozní výnosy, zvýšil se počet klientů (po odečtení vlivu z prodeje části Pojišťovny ČS).

V souladu se zákonem předává dnes Česká spořitelna Komisi pro cenné papíry svou výroční zprávu za rok 2004. Podle pravidel Corporate Governance a v zájmu transparentnosti trhu obsahuje výroční zpráva také přehled odměn pro vrcholový výkonný management.

Na základě manažerských a odborných znalostí a zkušeností a přínosu pro společnost, obdrželi za rok 2004 členové představenstva základní mzdu v úhrnu 45,6 mil. Kč; naturální příjem v celkové hodnotě 4,8 mil. Kč a bonus v celkové výši 40,1 mil. Kč. Odměny byly vyplaceny na základě splnění finančních, kvalitativních a vývojových kritérií a na základě kriterií efektivnosti. Na základě odborných a manažerských zkušeností a znalostí a na základě přínosu pro společnost , obdrželi za rok 2004 členové dozorčí rady mzdu v souhrnné výši 13,2 mil. Kč, naturální příjem v celkové hodnotě 88.000 Kč a bonus 2,1 mil. Kč. Odměny byly vyplaceny na základě splnění finančních, kvalitativních a vývojových kritérií a na základě kriterií efektivnosti. Pro potřeby výroční zprávy je použit přepočítací kurz 30Kč/1€.

Akcie České spořitelny nejsou veřejně obchodovatelné.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).