Hlavní navigace

Valná hromada České exportní banky schválila účetní závěrku a rozdělení zisku

[Tisková zpráva] Valná hromada České exportní banky, a.s. (ČEB) dnes mimo jiné schválila účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku. Akcionáři rozhodli, že celý čistý zisk banky za rok 2010 ve výši 70,95 milionu korun bude přidělen do zákonného rezervního fondu.

Sdílet

Valná hromada rovněž schválila informaci o činnosti banky v loňském roce a konstatovala, že výsledky dosažené v roce 2010 v oblasti obchodní a finanční lze celkově hodnotit jako velmi dobré. „Banka přispěla k postupnému oživování exportní výkonnosti České republiky, a to zejména u těch skupin zboží, kde je úloha středně a dlouhodobého financování  nejdůležitější,“ uvedl generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra. ČEB loni zaznamenala výraznou úvěrovou expanzi a meziročně se stav úvěrů zvýšil o téměř 40 procent.

Za podmínky souhlasu Ministerstva financí ČR valná hromada schválila dluhopisový  program banky do roku 2016 v celkovém rámci 400 milionů EUR.

Akcionáři ČEB schválili také zvolení dvou nových členů dozorčí rady banky – Tomáše Zídka, náměstka ministra financí, a Zdeňka Vališe, ředitele odboru podpory exportu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).