Hlavní navigace

Valná hromada České exportní banky schválila účetní závěrku a rozdělení zisku

[Tisková zpráva] Valná hromada České exportní banky, a.s. (ČEB) dnes mimo jiné schválila účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku. Akcionáři rozhodli, že celý čistý zisk banky za rok 2010 ve výši 70,95 milionu korun bude přidělen do zákonného rezervního fondu.

Valná hromada rovněž schválila informaci o činnosti banky v loňském roce a konstatovala, že výsledky dosažené v roce 2010 v oblasti obchodní a finanční lze celkově hodnotit jako velmi dobré. „Banka přispěla k postupnému oživování exportní výkonnosti České republiky, a to zejména u těch skupin zboží, kde je úloha středně a dlouhodobého financování  nejdůležitější,“ uvedl generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra. ČEB loni zaznamenala výraznou úvěrovou expanzi a meziročně se stav úvěrů zvýšil o téměř 40 procent.

Za podmínky souhlasu Ministerstva financí ČR valná hromada schválila dluhopisový  program banky do roku 2016 v celkovém rámci 400 milionů EUR.

Akcionáři ČEB schválili také zvolení dvou nových členů dozorčí rady banky – Tomáše Zídka, náměstka ministra financí, a Zdeňka Vališe, ředitele odboru podpory exportu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.