Hlavní navigace

Valná hromada akcionářů společnosti BCR změnila stanovy, rozhodla o změně dividendové politiky a zvolila nové členy dozorčí rady

Valná hromada akcionářů Banca Comerciala Romana (BCR), která se konala dnes v Bukurešti, změni-la stanovy banky v souvislosti s prodejem 61,8825% podílu Erste Bank. Ochrana práv menšinových akcionářů týkající se těch rozhodnutí, jež vyžadují 75%-ní většinu, byla zharmonizována s mezinárodními standardy.

Sdílet

Kromě ochrany práv minoritních akcionářů byla přijata následující rozhodnutí:

  • Dokud bude majetkový podíl podílových fondů SIF činit minimálně 20 % akciového kapitálu BCR, jsou podílové fondy SIF společně oprávněny jmenovat do dozorčí rady dva členy.
  • Výše dividendy bude stanovena minimálně na 40 % z čistého ročního zisku podle mezinárodních účetních standardů IFRS.

Výše uvedená opatření pozbývají platnosti po úspěšném vstupu BCR na bukurešťskou burzu, která by se měla uskutečnit během tří let od dokončení transakce.

Novým předsedou dozorčí rady byl na dnešní valné hromadě zvolen Andreas Treichl (generální ředitel a předseda představenstva Erste Bank). Novými členy dozorčí rady byli jmenováni Christian Coreth (člen představenstva Erste Bank zodpovědný za řízení rizik), Manfred Wimmer (ředitel pro řízení programů skupiny Erste Bank) a Herbert Juranek (ředitel IT skupiny Erste Bank) a nahradili tak bývalé členy rumunské privatizační agentury AVAS (Gheorghe Ionescu a Joszef Birtalan), EBRD (Oliver Greene) a IFC (Thomas Krayenbuehl). Bývalý předseda dozorčí rady Daniel Daianu i oba zástupci podílových fondů SIF Teodor Mihaescu (SIF Muntenia) a Mihai Fercala (SIF Transilvania) zůstanou nadále členy dozorčí rady.

Veškerá rozhodnutí valné hromady nabudou platnost po dokončení transakce, které se očekává nejpozději 21. září 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).