Hlavní navigace

Prezident České republiky, Václav Klaus, cestoval spojem SC Pendolino na návštěvu Ostravska

Prezident České republiky, Václav Klaus, využil dnes ke své cestě z Prahy do Ostravy spoj SC Pendolino Českých drah. Z nádraží Praha Holešovice odjížděl prezident spojem SC 501 v 5.26 hodin a do Ostravy - Svinova přijel přibližně po třech hodinách – krátce po 8.30 hodině. Prezident cestoval jako běžný cestující ve voze první třídy; vedle prezidentova týmu ve stejném voze cestovali běžní cestující, kteří si pro dnešní cestu zakoupili platný doklad první třídy s rezervací na spoj SC 501.

Sdílet

Prezident využil spoj SC Pendolino k cestě do Ostravy již podruhé. Poprvé cestoval Václav Klaus spojem SC Pendolino do Ostravy loni – 28. března, a to na oficiální návštěvu Moravskoslezského kraje.

Prezidenta při příjezdu do stanice Ostrava – Svinov očekával na nástupišti hejtman Moravskoslezského kraje, Evžen Tošenovský, v jehož doprovodu pak prezident pokračoval na návštěvu Karvinska a Českotěšínska. Odpoledne se pak prezident v Ostravě zúčastní oficiálního zahájení daviscupového utkání mezi Českou republikou a USA. Na spoj SC 501, kterým dnes prezident cestoval, byla symbolicky nasazena souprava pendolino číslo 006 nesoucí právě portrét českého tenisty a hráče ostravského daviscupového utkání, Tomáše Berdycha.

Spoji SC Pendolino cestuje denně mezi Prahou a Ostravou více než dva tisíce cestujících. Spoje SC Pendolino přilákaly na linku Praha – Ostrava až 30 % nových cestujících. Z důvodu vysokého zájmu o přepravu vlaky SC Pendolino zavedou České dráhy od tzv. 1. změny jízdního řádu (od 4. 3. 2007) dodatečný pár spojů SC Pendolino jezdících v nedělní podvečer na trase Ostrava – Praha a zpět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).