Hlavní navigace

V Ústí nakupují k Vánocům mobily, televize a počítače

Podle údajů společnosti Cetelem nakupují před Vánoci lidé v Ústeckém kraji na splátky nejčastěji mobilní telefony, televizory a počítače. Nejvyšší částka směřovala v listopadu na financování počítačů a notebooků. „Zájem je zejména o nejnovější modely, lidé chtějí pořídit k Vánocům kvalitní dárek a díky splátkovému financování si to mohou dovolit,“ uvedl ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem.

Sdílet

Od počátku roku poskytl Cetelem v Ústeckém kraji úvěr na nákup více než 3 000 mobilních telefonů s průměrnou cenou 6 590 Kč, dále na více než 2 000 televizorů s průměrnou cenou 14 690 Kč a na 1 570 počítačů a notebooků s průměrnou cenou 18 340 Kč. V posledním měsíci roku tradičně stoupá nákup spotřební elektroniky, dá se tedy očekávat, že zájem o tyto druhy zboží ještě vzroste.

V porovnání s ostatními kraji ČR se v Ústeckém kraji financuje obecně více domácích spotřebičů, tzv. bílé techniky – ledniček, mrazniček, sporáků a praček – a více mobilních telefonů. Lidé z Ústeckého kraje průměrně více utrácí za nábytek a za myčky, naopak nižší částku než zbytek ČR vynakládají na nové kuchyně, přestavby a nákupy v hobby marketech. V Ústeckém kraji také nakupují lidé na splátky méně digitálních fotoaparátů, než je republikový průměr.

Pro letošní předvánoční sezónu připravil Cetelem pro nákupy na splátky celou řadu úvěrů. V prodejnách smluvních partnerů mohou klienti využít úvěry s odloženou splatností, opční úvěry, které je možné po určité době doplatit bez navýšení, klasické úvěry „1/10“ nebo „1/20“, kdy klienti splácí měsíčně 10 % nebo 5 % z ceny zboží, a nechybí ani oblíbené úvěry zdarma. Pokud by lidé chtěli pro nákup vánočních dárků využít Osobní půjčku Cetelem, mohou o ni zažádat prostřednictvím bezplatné telefonní linky, internetu nebo navštívit osobně některou z poboček. V Ústí nad Labem najdete pobočku Cetelem na adrese Velká Hradební 238/10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).