Hlavní navigace

Za měsíc srpen poskytla ČMSS úvěry na bydlení v rekordní částce větší než 3,5 miliardy korun

Praha, 5. září 2008 – Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za osm měsíců potvrzují její vedoucí pozici na trhu. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst větší než 30 miliard korun. Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o téměř 4,6 miliardy korun. Navíc v měsíci srpnu si klienti přišli do ČMSS pro úvěry na své bytové potřeby v objemu, který představuje nový rekord ČMSS i celého oboru stavebního spoření v České republice.

Sdílet

„Význam stavebního spoření v oblasti financování bydlení roste a stále zřetelněji se projevují jeho výhody. Je tím nejlepším nástrojem, jakým si lze zajistit konstantní úroky. Pro nás je přitom důležitá naše značka a také to, že máme nejúspěšnější odbyt celé finanční branže v České republice. V posledních letech jsme zdvojnásobili počet našich spolupracovníků, dnes je jich více než 2700. A to jsou právě důvody velmi pozitivního vývoje,“ uvádí k rekordním obchodním výsledkům ČMSS člen představenstva Manfred Koller.

Trend růstu objemu financování bytových potřeb pokračuje

Za osm měsíců tohoto roku poskytla ČMSS více než 47 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. Jejich celkový objem dosáhl částky 23,5 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 24,2 procenta.

Drtivou většinu roku přitom měsíční obchodní výsledky ČMSS překračují třímiliardovou částku. V měsíci srpnu přitom eviduje nový rekordní měsíční výsledek, když poskytla na bydlení úvěry v objemu vyšším než 3,5 miliardy korun. Rekordní bilance úvěrového obchodu ČMSS v tomto roce je přesvědčivým dokladem, že je Liška v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. „Stále většího významu nabývá garantovaná neměnná úroková sazba úvěru ze stavebního spoření, která je nezávislá na tržním úroku,“ podotýká k vývoji v úvěrové oblasti Manfred Koller.

Zájem o stavební spoření roste, dynamický růst zaznamenává především cílová čáska uzavíraných smluv

Za osm měsíců tohoto roku uzavřela téměř 230 tisíc nových smluv včetně zvýšení cílové částky. Růst zájmu o uzavření smlouvy dokumentuje i meziroční nárůst počtu, který činí 14,3 procenta.

Cílová částka uzavřených smluv se přitom již přiblížila devadesátimili­ardové hranici a činí 89,2 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 50,8 procenta.

Průměrná cílová částka uzavřených smluv se blíží hranici 390 tisíc korun a v meziročním srovnání vzrostla o 31,9 procenta.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až srpen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení: 47 084 Objem poskytnutých úvěrů na bydlení: 23,5 miliardy korun Počet uzavřených smluv: 229 543 Celková cílová částka uzavřených smluv: 89,2 miliardy korun
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).