Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna: v prvním pololetí velmi pozitivní výsledky

UNIQA pojišťovna dosáhla za prvních šest měsíců 2003 ve srovnání se stejným loňským obdobím nárůstu předepsaného pojistného o 31,6 % na 1,156 miliardy korun. Dynamický vývoj se přitom týkal naprosto všech druhů nabízených pojištění.

Sdílet

V rámci neživotních pojištění zaznamenala společnost za první pololetí plus 29,1 % (celkem bylo předepsáno na pojistném 904 milionů korun), když nejrychleji rostla pojištění pro průmysl a podnikatele, pojištění vozidel a pojištění domácnosti. Je třeba říci, že u pojištění podnikatelů lze významnou část přírůstku připsat soupojištění (společnému krytí velkých rizik několika pojišťovnami), které na českém trhu sehrává od loňského roku stále větší úlohu.

Velmi pozitivně se i nadále vyvíjí segment životního pojištění. Meziročně vzrostlo předepsané pojistné o 41,3 % na 252 milionů korun. Nízká úroveň úročení bankovních vkladů nutí veřejnost hledat alternativní způsoby zhodnocení volných finančních prostředků. Kapitálové životní pojištění je pro tento účel nanejvýš vhodné, neboť vedle velmi výhodného úročení lze využít i daňových úlev. V poslední době se daří oslovit s nabídkou životního pojištění i skupinovou klientelu z řad podniků a společností, které rovněž mohou využít daňových a dalších výhod, a zařazují životní pojištění jako součást svých stabilizačních programů pro své pracovníky.

Počet smluv ve kmeni UNIQA vzrostl na konci června 2003 na více než 265.000 kusů. Za prvních šest měsíců tohoto roku byl vytvořen zisk ve výši 27,1 milionu korun.

O společnosti

UNIQA pojišťovna je součástí rakouského koncernu UNIQA Group Austria, který v současné době vyvíjí aktivity celkem v deseti evropských zemích. V loňském roce dosáhl koncern předepsaného pojistného ve výši 2,426 miliardy EUR (kapacita celého českého pojistného trhu činila ve stejné době cca 2,8 miliardy EUR). Rakouská UNIQA je leaderem tamějšího pojistného trhu s přibližně čtvrtinovým podílem. Česká dceřiná společnost byla založena v roce 1993 jako Česko-rakouská pojišťovna, a koncernový název UNIQA převzala v polovině roku 2001. Stabilně se řadí mezi deset nejsilnějších pojišťoven na českém trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).