Hlavní navigace

V představenstvu Kooperativy nastanou změny

[Tisková zpráva] Dozorčí rada Kooperativy pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group, schválila na svém zasedání 17. 12. 2009 personální změny ve vedení firmy.

Sdílet

Představenstvo Kooperativy opustí jeho dva stávající členové – náměstek generálního ředitele Peter Hagen, který byl jmenován náměstkem generálního ředitele skupiny Vienna Insurance Group (VIG), a Jaroslav Dostal, který odchází do důchodu. Novým náměstkem generálního ředitele Kooperativy Martina Diviše se stane od 1. ledna 2010 stávající člen představenstva Konštantín Alexejenko.

Zároveň dozorčí rada dva nové členy představenstva jmenovala – Gerharda Lahnera, který se vrací do vedení Kooperativy po dvou letech strávených ve vedení firem koncernu VIG v Rumunsku, a současného šéfa IT Kooperativy Milana Nidla. Představenstvo bude tedy i nadále pětičlenné, ve složení Martin Diviš, Konštantín Alexejenko, Hana Machačová, Milan Nidl a Bernard Lahner. Představenstvo je stabilní a kvalitní tým a je určitě dobře, že všichni jeho členové Kooperativu dobře znají, uvedl předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Martin Diviš.

Dozorčí rada prostřednictvím svého předsedy a generálního ředitele skupiny VIG Güntera Geyera zároveň ocenila výsledky Kooperativy, které se daří udržet se na velmi konkurenčním českém trhu v pozici jedničky v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů. Udržení silného postavení ve všech hlavních druzích pojištění v podmínkách ekonomické recese si určitě zaslouží poděkování všem zaměstnancům i vedení firmy, uvedl Geyer. Členové předsatvenstva i dozorčí rada druhé největší pojišťovny v ČR rovněž poděkovali za práci odcházejícím členům vedení.

Ke změně došlo i v obsazení dozorčí rady – Petera Höfingera nahradil generální ředitel rakouské pojišťovny Donau Franz Kosyna.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).