Hlavní navigace

V Praze proběhne 3. listopadu za účasti odborníků ze zahraničí konference o penzijní reformě

V pátek 3. listopadu 2006 proběhne v pražském hotelu Hilton za účasti předních zahraničních odborníků z Polska, Maďarska, Slovenska a Švýcarska konference „Cesta k penzijní reformě“, kterou pořádá společnost Winterthur. Jejím cílem je seznámit odbornou i laickou veřejnost se zkušenostmi s reformami penzijních systémů. Své příspěvky přednesou Ľudovít Kaník, bývalý ministr práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky, Antoni Leonik, člen představenstva European Fund and Asset Management Association, Michael Winkler, ředitel produktového managementu životního pojištění Winterthur Group, István Hamecz, ředitel Maďarské národní banky a Vladimír Bezděk, bývalý koordinátor komise České vlády pro přípravu penzijní reformy.

Sdílet

Účastníci konference tak získají komplexní pohled na možnosti budoucí penzijní reformy v České republice. Ve druhé části konference budou moci s přednášejícími diskutovat během moderované panelové diskuse.

Důležitost reformy penzijního systému potvrzuje i nedávné varování Evropské komise. Podle jejího názoru patří české veřejné finance k nejohroženějším v celé Evropské unii. „Nejen odborná, ale i většina laické veřejnosti, si uvědomuje, že v oblasti financování důchodů musí dojít k zásadní změně. Vzkaz komise je jasný: při předpokládaném stárnutí populace není bez reforem stav veřejných financí v Česku udržitelný,“ řekl Petr Žaluda, generální ředitel Winterthur v České republice.

Winterthur penzijní fond je podle objemu spravovaných aktiv největším penzijním fondem na českém trhu – pro své klienty spravuje více než 26 miliard korun. „Jako jednička na trhu bychom k připravované penzijní reformě chtěli přispět. Netvoříme sice zákony, ale můžeme upozorňovat na problémy a nabízet vhodná a fungující řešení. Nejhorším řešením je nedělat se současným penzijním systémem nic. Výměna odborných názorů za účasti zahraničních odborníků je ideálním prostředím pro získání relevantních podkladů pro přípravu reformy u nás v České republice,“ dodal Petr Žaluda.

Mediálními partnery konference Cesta k penzijní reformě je ekonomický týdeník Euro a Český rozhlas 2 – Praha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).