Hlavní navigace

V Praze budou diskutovat odborníci o ekonomické krizi

Téměř 300 odborníků od nás a ze zahraničí se v úterý 21. dubna sejde v Praze, aby jednali o dopadech ekonomické krize na Českou republiku a evropský region. Jednání se uskuteční v rámci IV. Mezinárodního finančního fóra Zlaté koruny s názvem „Dopady globální krize: Bude ještě hůř?“ v TOP HOTELu Praha.

Sdílet

Záštitu nad akcí převzali vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra a ministr financí Miroslav Kalousek, který přednese úvodní referát o dopadech krize na ekonomiku ČR. Na fóru dále vystoupí řada předních ekonomů a finančních odborníků, např. Milan Zelený, profesor newyorské Fordham University, prof. Michal Mejstřík z Fakulty sociálních věd UK v Praze, Pavel Řežábek, člen bankovní rady ČNB, Ľubomír Ódor, člen bankovní rady NBS a mnozí další. Ve svých příspěvcích zhodnotí současné přístupy k řešení krize a posoudí možné varianty dalšího vývoje.

Pozvání na toto setkání opětovně přijal i bývalý premiér Miloš Zeman, který na fórum přijde se svým vlastním návrhem na řešení ekonomické krize. Již na minulém fóru Zlaté koruny loni v prosinci vzbudilo jeho vystoupení mimořádný ohlas.

Na fóru budou přítomni ředitelé a vrcholoví manažeři podniků, představitelé tuzemských a zahraničních bank a finančních institucí, ekonomové a finanční analytici, kteří se zúčastní panelové diskuse navazující na jednotlivá hlavní vystoupení.

Celá odpolední část programu bude věnována dopadům krize na podnikovou sféru. V této části vystoupí mj. viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel a místopředseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Zaměří se především na to, jaká opatření mohou podnikům v současné době pomoci a jejich postavení zlepšit. O velmi diskutované otázce, zda se změní úvěrová politika bank vůči podnikům, promluví generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Lubor Žalman.

Průběh finančního fóra bude možné 21. dubna od 9 hod. sledovat v on-line přenosu na www.idnes.cz a www.zlatakoruna.info. Česká televize bude v průběhu dne z finančního fóra uvádět živé vstupy na zpravodajském programu ČT24.

Den po konání finančního fóra, ve středu 22. dubna, vydá Mladá fronta DNES redakční speciál, ve kterém přiblíží a rozebere názory, které zazněly na finančním foru.

Podrobnější informace o programu IV. Mezinárodního finančního fóra Zlaté koruny a o obsahu jednotlivých vystoupení jsou uvedeny na www.zlatakoruna.info.

Generálním partnerem Finančního fóra Zlaté koruny je Coface Czech, hlavními partnery Raiffeisen stavební spořitelna a Českomoravská stavební spořitelna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).