Hlavní navigace

V podílových fondech 239,1 miliard korun

Celkový objem aktiv v podílových fondech klesl ve druhém čtvrtletí tohoto roku o 0,7 miliardy korun. Investice v podílových fondech v České republice činily na konci června 2006 239,1 miliardy korun. Proti stejnému období minulého roku se objem aktiv v podílových fondech zvýšil o 43 miliard korun, tj. o téměř 22 %. Majetek ve fondech AKAT dosáhl 98,31 miliard korun.

Sdílet

Zahraniční fondy: Ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostl objem majetku v zahraničních fondech na 98,31 miliard korun. Oproti stejnému období loňského roku je to růst o více jak 32 %. Od začátku letošního roku se majetek v zahraničních fondech zvýšil téměř o deset procent, přičemž za druhé čtvrtletí se objem finančních prostředků svěřený zahraničním podílovým fondům zvýšil o půl miliardy korun (0,57 %). Na růstu aktiv se nejvíce projevil zájem o fondy zajištěné (+2,21 mld. CZK) a smíšené (+0,75 mld. CZK). Vlivem nepříznivého vývoje kapitálových trhů se snížil majetek ve fondech peněžního trhu a v dluhopisových fondech. Detailní rozdělení investic ukazuje následující tabulka.

„Jisté zpomalení nárůstu aktiv v podílových fondech ve druhém čtvrtletí roku 2006 proti předchozím měsícům lze přičíst zvýšenému kolísání finančních trhů v tomto období a také pokračujícímu odklonu investorů od dřívějších stálic v oblíbenosti – fondů peněžního trhu a fondů dluhopisových, který je způsoben především pokračujícím nárůstem úrokových sazeb a s tím spojeným poklesem výkonnosti v uplynulých 12 měsících. Přes tyto skutečnosti a fakt, že hodnoty některých typů fondů v uplynulém čtvrtletí klesaly, považujeme vývoj za pozitivní a předpokládáme, že po uklidnění finančních trhů potvrzen předchozí trend,“ uvedl Jan Barta, člen představenstva AKAT.

Fondoví zprostředkovatelé AKAT: Největší čtvrtletní přírůstky mezi zprostředkovateli zahraničních fondů zaznamenaly Raiffeisenbank, ĆSOB, Česká spořitelna a Komerční banka. Podrobné informace uvádí následující tabulka fondových zprostředkovatelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).