Hlavní navigace

V pátek 27. května proběhne seminář věnovaný reformě českého penzijního systému

V pátek 27. května 2005 proběhne v pražském hotelu Renaissance seminář „Cesta k penzijní reformě“, který pořádá společnost Credit Suisse Life & Pensions, partnerem je společnost KPMG Česká republika. V rámci semináře vystoupí se svými příspěvky ministr práce a sociálních věcí České republiky Zdeněk Škromach, Ľudovít Kaník, ministr práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky, Vladimír Bezděk, koordinátor komise pro přípravu penzijní reformy a Alena Páralová, stínová ministryně práce a sociálních věcí za ODS. Účastníci semináře tak získají komplexní pohled na možnosti budoucí penzijní reformy.

Sdílet

Cílem semináře „Cesta k penzijní reformě“ je seznámit odbornou i laickou veřejnost v České republice se situací českého penzijního systému a s cestami k jeho změně. Organizátorem semináře je společnost Credit Suisse Life & Pensions a partnerem společnost KPMG Česká republika.

Naším cílem je dát veřejnosti možnost slyšet a porovnat širokou škálu názorů a pohledů na budoucí penzijní reformu. Všichni si totiž zřetelně uvědomujeme, že i přes odlišnosti názorů se všichni shodnou na nutnosti a nevyhnutelnosti reformy, a je v obecném zájmu, abychom našli její optimální podobu, řekl Petr Žaluda, generální ředitel Credit Suisse Life & Pensions v České republice.

Na semináři vystoupí Vladimír Bezděk, koordinátor komise pro přípravu penzijní reformy, který účastníkům poskytne konkrétní pohled na varianty penzijní reformy, které jsou navrhovány jednotlivými českými politickými stranami.

Následovat budou vystoupení ministrů práce a sociálních věcí České republiky a Slovenské republiky. Zdeněk Škromach shrne současnou situaci českého penzijního systému a představí pohled české vlády a Ministerstva práce a sociálních věcí na podobu penzijní reformy. Jeho slovenský protějšek Ľudovít Kaník popíše výchozí i současnou situaci na Slovensku, kde před nedávnem penzijní reforma proběhla.

Účastníci dostanou také možnost se seznámit s variantou penzijního systému pro Českou republiku, který považuje za optimální opoziční ODS. S navrhovaným modelem je seznámí Alena Páralová, stínová ministryně práce a sociálních věcí.

Součástí semináře bude moderovaná panelová diskuse, které se zúčastní Vladimír Bezděk (koordinátor komise pro přípravu penzijní reformy), Jiří Král (ředitel odboru sociálního pojištění Ministerstva práce a sociálních věcí ČR), Marek Lendacký (generální ředitel sekce sociálního pojištění a důchodového spoření Ministerstva práce, sociálních věcí a rodiny SR), Petr Žaluda (generální ředitel Credit Suisse Life & Pensions v ČR a SR), Dušan Doliak (ředitel Credit Suisse Life & Pensions SR) a Jiří Fialka (senior manager KPMG Česká republika zodpovědný za pojistně matematické poradenství ve střední a východní Evropě).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).