Hlavní navigace

V nebankovním registru je už 16 firem

Již 16 splátkových a leasingových firem využívá od dnešního dne Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Po roce svého působení tak registr již zdvojnásobil počet členských společností.

Sdílet

NRKI provozuje zájmové sdružení právnických osob Leasing & Loan Credit Bureau (LLCB). „Do registru se zapojily další dvě členské firmy České finanční a leasingové asociace, řekl dnes výkonný ředitel sdružení Karel Kolář a dodal: „Smlouvy o zpracování údajů v nebankovním registru a o jejich sdílení s Bankovní registrem podepsaly S MORAVA Leasing, a.s. a UNILEASING, a.s.“ Nové společnosti začínají v těchto dnech sbírat souhlasy svých klientů s uložením jejich údajů do registru.

Zakladateli LLCB z.s.p.o. je osm vedoucích společností působících na území České republiky v oblasti leasingu a splátkového prodeje: ČSOB Leasing, a.s., GE Money Auto, a.s., GE Money Multiservis, a.s., CAC LEASING, a.s., CCB Finance, a.s., ŠkoFIN s.r.o., Leasing České spořitelny, a.s. a s Autoleasing, a.s. V prosinci loňského roku k ním přibyly dvě společnosti, a to Renault Leasing CZ s.r.o., a D.S. Leasing, a.s. a v červnu letošního roku další čtyři: ČP Leasing, a.s., Toyota Financial Services Czech s.r.o., PSA Finance Česká republika, s.r.o. a s Autoúvěr, a.s

NRKI funguje od června 2005 a je standardním úvěrovým registrem evropských parametrů, který obsahují nejen negativní, ale také pozitivní informace o platební morálce a bonitě klientů leasingových či splátkových společností. Informace o údajích vedených v nebankovním registru si o své osobě může každý klient ověřit prostřednictvím klientského centra LLCB.

V lednu roku 2006 byla zahájena vzájemná výměna informací mezi Nebankovním registrem a Bankovním registrem klientských informací (BRKI), jehož členy je v současnosti celkem 19 bank a stavebních spořitelen. Vzájemná výměna informací mezi oběma registry do značné míry snižuje nebezpečí předlužení některých klientů a úvěrové riziko finančních společností. Dobrým klientům přináší vzájemná výměna informací výhodnější podmínky a možnost lépe budovat svou úvěrovou historii.

S MORAVA Leasing, a.s. působí na trhu leasingového financování již patnáctý rok a je dceřinou firmou rakouské banky Weinviertler Sparkasse AG. Vedle leasingu poskytuje také splátkový prodej a další formy financování pro podnikatelské subjekty a pro komunální sféru. Společnost UNILEASING, a.s. byla založena v roce 1991 a působí v oblasti finančního leasingu a souvisejících finančních produktů a služeb. Objemem ročně uzavíraných obchodů se obě firmy řadí mezi dvacet největších leasingových společností v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).