Hlavní navigace

V Monopoly se platí kartou Visa

S platebními kartami Visa se dnes setkáváme ve všech sférách každodenního života a počet transakcí neustále roste. Stále více lidí dává přednost elektronickým platbám před platbou v hotovosti a tento trend potvrzuje i nová verze nejslavnější finanční hry všech dob – Monopoly. Klasické hrací bankovky, které byly v oběhu od roku 1935, nahradil elektronický platební terminál a debetní karty Visa s magnetickým proužkem.

Sdílet

Hra Monopoly banking je určena pro 2 až 6 hráčů. Hráči postupně kupují jednotlivé nemovitosti a staví na nich svoje hotely, které jim přinášejí zisky v dalších kolech, když na takto obsazené políčko stoupnou protihráči. Ten, kdo vyčerpá své finanční prostředky a zbankrotuje, vypadá ze hry; kdo zůstane ve hře jako poslední, vyhrává. Nová elektronická verze umožňuje koupit také české nemovitosti, jako například Karlštejn, Národní divadlo nebo Brněnské výstaviště. Stačí vložit platební kartu Visa do elektronické čtečky, odečíst příslušnou sumu a Karlštejn je váš!

Výrobce hry, společnost Hasbro, se rozhodla oživit po 70ti letech éru různobarevných bankovek a přejít k elektronickému bankovnictví, na základě spotřebitelského průzkumu, který ukázal, že 70 procent spotřebitelů platí hotově mnohem méně než před deseti lety. Výsledky průzkumu dále potvrdily, že většina spotřebitelů preferuje platit nákupy kartou.

Od roku 1935, kdy byla hra poprvé představena veřejnosti, se jenom ve Velké Británii prodalo přes 20 milionů kusů a bylo vydáno přes 300 miliard hracích liber.

Doporučená maloobchodní cena nové stolní hry Monopoly banking je 1 199 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).