Hlavní navigace

V letní sezoně vyjede jako pravidelný spoj rychlík Jadran z Prahy do chorvatského Splitu

České dráhy opět připravily možnost pohodlné, rychlé a cenově výhodné přepravy během letní sezóny 2007 na chorvatské pobřeží Jadranu. V pravidelném rychlíku Jadran je možné rovněž přepravovat osobní automobil, motocykl nebo jízdní kolo. Zákazníci mohou využít rovněž služeb ubytovacích vozů.

Sdílet

Rychlík Jadran bude odjíždět z pražského hlavního nádraží denně od 22. 6. do 7. 9. 2007 v 7.54 hodin, do Splitu dorazí následující den ráno v 5.45 hodin. Na zpáteční cestu ze Splitu se vlak vydává mezi 23. 6. a 8. 9. 2007 v 20.56 hodin, do Prahy hl. n. přijede ve 20.00 hodin. Z Prahy vlak jede přes Havlíčkův Brod, Brno hl. n. a Břeclav a zastavuje v obvyklých rychlíkových stanicích.

Zjednodušený jízdní řád

Rychlík JADRAN – léto 2007

Nabídka rychlíku Jadran:

  • vozy 2. třídy k sezení
  • lůžkové vozy
  • lehátkové vozy
  • přeprava jízdních kol
  • přeprava automobilů
  • přeprava motocyklů

Speciální nabídka City Star Chorvatsko

České dráhy doporučují všem zájemcům o cestu rychlíkem Jadran do Chorvatska využít výhodnou slevu City Star Chorvatsko – produkt určený pro malé skupiny od 1 do 5 cestujících. Jízdenka se vydává vždy jako zpáteční a platí jeden měsíc, zakoupit ji je nutno nejpozději 3 dny před odjezdem vlaku. Podmínkou pro uznání slevy je strávení alespoň jedné noci ze soboty na neděli v Chorvatsku. Speciální sleva je navíc poskytována v případě, kdy je alespoň jeden ze spolucestujících držitelem slevy Rail plus (slevu Rail plus mohou uplatnit cestující, kteří jsou držiteli některé z aplikací na In-kartě/Rail plus).

V následující tabulce je uvedena přepočtená cena jedné cesty prvního dospělého cestujícího při použití jízdenky City Star Chorvatsko. Ostatním spolucestujícím do maximálního počtu 5 osob poskytujeme výraznou slevu z ceny pro prvního cestujícího.

Příklady cen jízdného do Splitu (Kč*)

City Star City Star/Rail plus

  • Praha – Split 2038 1504
  • Brno – Split 1705 1334
  • *výše cen závisí na kurzu Kč/EUR (pro výpočet cen použit kurz 1 EUR = 28,50 Kč)

Cenový tip: Čtyřčlenná skupina dospělých, z nichž alespoň jeden vlastní In-kartu/Rail plus, cestuje z Prahy do Splitu s jízdenkou City Star Chorvatsko za 1078 Kč (37,80 EUR) na jednu osobu v jednom směru.

Přeprava automobilů a motocyklů

Rychlík Jadran patří do skupinu vlaků, které se nazývají autovlaky. Autovlaky představují jedinečnou formu přepravy na dlouhé vzdálenosti. Automobil či motocykl jsou přepravovány ve speciálním dvoupatrovém voze. Ubytovací vůz je zařazen ihned za vozem pro přepravu automobilů a motocyklů. Přeprava aut a motocyklů rychlíkem Jadran je možná pouze mezi Prahou hl. n. a Splitem, v jiných stanicích, kde vlak zastavuje, nelze vozidla nakládat ani vykládat.

Za přepravu osobního automobilu z Prahy do Splitu zaplatí cestujících v jednom směru 1610 Kč (56,48 EUR), přeprava motocyklu přijde na 1127 Kč (39,54 EUR).

Podrobnější informace o cestování vlakem JADRAN lze nalézt na internetové adrese www.cd.cz/jadran.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).