Hlavní navigace

V EUROCENTRU OSLAVÍ DEN EVROPY

Eurocentrum Praha a odbor komunikace Úřadu vlády ČR spolu se Zastoupením Evropské komise v České republice a Informační kanceláří Evropského parlamentu pořádají Oslavy dne Evropy, v rámci kterých proběhne také Den otevřených dveří v Evropském domě. Tato akce se uskuteční dne 9. května 2007 od 10:00 do 18:00 hodin v Evropském domě, v Jungmannově ulici č. 24 a je určena studentům základních a středních škol.

Sdílet

Oslav Dne Evropy se zúčastní místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra, který pronese uvítací řeč a podebatuje se žáky pražských základních a středních škol. Svoji účast přislíbil také evropský komisař Vladimír Špidla. V rámci oslav se uskuteční celá řada přednášek, soutěží a kvízů týkajících se problematiky Evropské unie. K hlavním událostem těchto oslav bude patřit vyhlášení výsledků výtvarné a literární soutěže uskutečněné u příležitosti oslav 50. výročí podpisu Římských smluv za přítomnosti významných hostů. Většina příspěvků zaslaných do této soutěže bude následně vystavena v prostorách Evropského domu.

Eurocentrum Praha poskytuje občanům České republiky souhrnné informace o Evropské unii a aktuálním dění v tomto společenství. V rámci doprovodných akcí také pořádá odborné a informační akce, speciální přednášky pro žáky základních a studenty středních škol a výstavy s evropskou tématikou. Akce pořádané v rámci Oslav dne Evropy jsou příležitostí, jak podnítit zájem o evropském dění mezi mladší generací. Kompletní přehled dalších aktuálních akcí Eurocentra Praha je dostupný na webových stránkách www.euroskop.cz/…entrum.praha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).