Hlavní navigace

V ČSOB zajištěných fondech od začátku roku přibylo nových 824 milionů korun

Potvrzuje se trend vysokého zájmu o programy z dílny ČSOB. Už začátek letošního roku potvrdil trend rostoucího zájmu o zajištěné fondy ČSOB. Od 1. ledna 2005 si upisované zajištěné fondy ČSOB připsaly téměř 824 milionů korun. Je to o celých 300 milionů Kč více než za stejné období v loňském roce. ČSOB nadále zůstává lídrem v této oblasti, její podíl na trhu zajištěných fondů dosahuje téměř 70%.

Sdílet

V průběhu loňského roku se zdvojnásobil zájem o investování do našich zajištěných fondů a lednové výsledky naznačují, že by tento rekordní růst mohl pokračovat i v roce letošním, řekl generální ředitel ČSOB Asset Managementu Josef Beneš.

Podle Jana Barty z ČSOB Asset Managementu zájem o tyto investiční produkty v průběhu posledních let neustále roste. Veřejnost začíná čím dál více oceňovat kombinaci zajištění návratnosti investované částky a zajímavého zhodnocení, které může být i více než 50 % za dobu trvání fondu. Pozitivní je i poslední vývoj na trzích, kdy například v roce 2004 všechny zajištěné fondy ČSOB připsaly nejvyšší možný výnos za období. Investoři se tak po špatných zkušenostech z minulých let přesvědčují o tom, že akciové trhy skutečně mohou přinést velké zhodnocení, a proto začínají mít větší zájem o akciovou investici. Tu s ohledem na výnos a garance směřují především do zajištěných fondů.

Aktuálně se na pobočkách ČSOB upisují fondy ČSOB Světový Click+ 16 a ČSOB Světový Click+ USD 4. Oba fondy se budou upisovat shodně až do 28. února a investováním do nich lze získat výnos až 32,5 % za dobu trvání. ČSOB Světový Click+ 16 je splatný za 4 roky a 5 měsíců a nabízí výnos 4 % až 24 %, což je v ročním vyjádření 0,89 až 5 %. ČSOB Světový Click+ USD 4 poskytuje dokonce výnos až 5,82 % ročně s minimem 10 % za dobu trvání.

V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 128 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1 630 miliard CZK.

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).