Hlavní navigace

V čele Komise pro cenné papíry je od 2. dubna 2004 Milan Šimáček

Zítřejším dnem přebírá ze zákona funkci předsedy Komise pro cenné papíry Milan Šimáček, služebně nejstarší člen prezidia, a to do doby, než bude jmenován nový předseda komise.

Sdílet

1. dubna 2004 končí mandát předsedovi Komise pro cenné papíry Františku Jakubovi. V případě, že předseda Komise není jmenován, tuto funkci do doby jmenování panem prezidentem vykonává dle § 22 odst. 1 zákona č. 15/1998 Sb. o Komisi pro cenné papíry služebně nejstarší člen prezidia, jímž je Milan Šimáček.

Milan Šimáček působí v Komisi pro cenné papíry jako člen prezidia čtvrtým rokem. Před svým nástupem na komisi pracoval od roku 1993 na Burze cenných papírů Praha, kde mimo jiné naposledy vykonával funkci ředitele sekce derivátů a nových produktů. Od roku 1999 rovněž vyučuje jako externí lektor na katedře měnové politiky VŠE v Praze. (více www.sec.cz)

Před námi stojí řada úkolů, ať už rozpracovaných či nových. Mezi prioritní se nyní řadí finalizace příprav Komise pro cenné papíry a našeho kapitálového trhu na vstup do EU, prohlásil Šimáček v souvislosti s nástupem do funkce a dodal: Jsem přesvědčen, že menší počet členů ve vedení Komise pro cenné papíry nebude mít vliv na její činnost, byť to bude klást na stávající komisaře zvýšené nároky.

Prezidium Komise pro cenné papíry bude tedy čtyřčlenné, kromě Milana Šimáčka, který svůj mandát zastává od září 2000, v něm od září 2001 působí také Lucie Matolínová a od května 2003 Petr Musílek a Zdeněk Husták.

Monika Paclíková
tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).