Hlavní navigace

Uzavírat pojištění přes mobil je dnes už běžná věc, zájem o něj roste

[Tisková zpráva] Je to přesně rok co ČSOB Pojišťovna nabídla klientům jednoduché a komfortní sjednání cestovního pojištění prostřednictvím mobilního telefonu.

Sdílet

Je to přesně rok co ČSOB Pojišťovna nabídla klientům jednoduché a komfortní sjednání cestovního pojištění prostřednictvím mobilního telefonu. A první čísla jasně ukazují, že pro řadu lidí už je uzavření pojištění přes mobil stejně běžná věc jako nákupy po internetu. Podle statistik ČSOB Pojišťovny se dá i očekávat, že počet těchto lidí poroste. Že by šlo mobilní telefon využívat i tímto způsobem by přitom před pár lety nikoho ani nenapadlo.

„Prostřednictvím svého mobilního telefonu u nás cestovní pojištění uzavře až 100 lidí měsíčně. Když si uvědomíme, že je to v Čechách zatím velmi mladá novinka, jsou to velmi slušná čísla. Svědčí mimo jiné i o tom, že v naší republice existuje už poměrně početná skupina lidí, která je otevřená alternativním způsobům pořizování služeb, ať už mluvíme o uzavírání cestovní pojištění přes mobil nebo třeba pořizování nákupů přes internet,“ uvedl Petr Kleiner, marketingový ředitel ČSOB Pojišťovny s tím, že počet lidí, kteří si aplikaci bez uzavření pojistky alespoň vyzkoušeli je od jejího spuštění více než 50 tisíc. „To dokazuje, jaký potenciál takový způsob uzavírání pojistek skrývá,“ doplnil.

Sjednání cestovního pojištění je jednoduché. Klientovi k němu stačí ten nejobyčejnější mobil s připojením na internet. Nemusí si ani do mobilu nahrávat žádnou speciální aplikaci. „Klient ve svém mobilu zvolí adresu mpojisteni.csob.cz a následně vyplní své jméno, příjmení, rodné číslo a vybere si délku pobytu v zahraničí. Na výběr má dvě varianty – délka pobytu 1–4 dny nebo 5–8 dní. První varianta stojí paušálně 100,– Kč, druhá 200,– Kč. Potvrdí, že chce pojištění sjednat a následně klikne na zaplatit. Peníze mu budou strženy z kreditu nebo z faktury podle toho, jaký je jeho způsob platby za telefonní služby operátora,“ popisuje Petr Kleiner.

Uzavřít velmi rychle cestovní pojištění tak nyní není problém ani pro ty, kteří si na něj vzpomenou až na poslední chvíli nebo na něj zapomenou úplně. „Tímto způsobem to v podstatě není problém ani když zrovna stojíte v odbavovací hale na Ruzyni a čekáte na odlet,“ doplnil Petr Kleiner.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).