Hlavní navigace

Uzávěrka nominací na Starostu roku se blíží

[Tisková zpráva] Už jen 6 týdnů zbývá pro zaslání přihlášek do soutěže Poštovní spořitelna Starosta roku 2010.

Sdílet

Posledních pár týdnů zbývá obyvatelům malých obcí na to, aby nominovali svého starostu či starostku do druhého ročníku soutěže Poštovní spořitelna Starosta roku. Vítěz získá prestižní titul a finanční odměnu na rozvoj své obce. Přihlášky do soutěže lze zasílat do 6. září 2010 na adresu Nadace VIA.

„Absolutního vítěze, který vzejde z nabité konkurence, budeme znát na přelomu listopadu a prosince. Získá pro svou obec nejen titul, ale také finanční podporu, kterou jsme letos navýšili na čtvrt milionu korun,“ říká Petr Jaroš, výkonný ředitel pro obchodní rozvoj a strategii Poštovní spořitelny.

Do soutěže Poštovní spořitelna Starosta roku nominují své starosty či starostky přímo obyvatelé obcí. V nominačním formuláři stačí popsat, jak se jejich obec a život v ní pod vedením starosty změnily a připojit k tomu alespoň dvacet podpisů lidí, kteří zde trvale nebo přechodně žijí. Soutěž je určena výhradně obcím do 2000 obyvatel.

„Při úspěšné premiéře soutěže se sešlo celkem 220 nominací ze všech krajů České republiky a my předpokládáme, že i letos vyvolá soutěž velký zájem,“ naznačila manažerka projektu Kateřina Bláhová z Nadace VIA. Došlé přihlášky posoudí odborná hodnotící komise, která vybere pět kandidátů postupujících do druhého kola. Těchto pět starostů členové komise osobně navštíví a přímo na místě se seznámí s jejich prací a fungováním obce.

Soutěž „Poštovní spořitelna Starosta roku“ probíhá v rámci programu podpory projektů zaměřených na komunitní rozvoj, který vyhlašují ČSOB a PS ve spolupráci s Nadací VIA, mediálním partnerem je regionální Deník. Veškeré další informace jsou dostupné na webových stránkách www.postovnis­poritelna.cz nebo www.nadacevia.cz.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).