Hlavní navigace

Úvěrový obchod ČMSS pokračuje v rekordech

V tomto roce meziroční nárůst objemu úvěrů o 34 procenta druhý měsíc po sobě více než 3 miliardy korun. Výrazně roste i zájem o stavební spoření: Meziroční nárůst cílové částky za čtyři měsíce tohoto roku dosahuje 20,5 miliardy korun.

Sdílet

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za první čtyři měsíce tohoto roku jsou rekordní. Potvrzují vedoucí pozici ČMSS na trhu. Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o více než 2,7 miliardy korun. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst 20,5 miliardy korun. Vynikající výsledky si ČMSS připisuje v doplňkových produktech. Meziroční srovnání počtu uzavřených smluv dokumentuje nárůst o 25,8 procenta.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc duben 2008 překročil třímiliardovou hranici. Po březnovém rekordu tak ČMSS jednoznačně potvrdila částkou dosahující 3,1 miliardy korun trend rekordní výkonnosti. Meziročně dubnový výsledek znamená nárůst o více než 800 milionů korun, tj. 35,1 procenta. „V posledních šesti sedmi letech je pozorovatelný trend, který potvrzuje, že stavební spoření je důležitým finančním nástrojem. Zvyšování úrokových sazeb na trhu zvýraznilo právě jeho přednosti. Důležitá je především stabilní úroková sazba,“ uvádí k rostoucímu zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Celkový objem poskytnutých úvěrů ze leden až duben 2008 se těsně přiblížil jedenáctimiliardové hranici. V meziročním srovnání znamená 10,7 miliardy korun poskytnutých úvěrů nárůst o 33,9 procenta. Hodnotu tohoto výkonu dokumentuje i následující přepočet: od začátku roku si lidé přicházeli každý pracovní den do ČMSS pro úvěry na bydlení v částce téměř 126,4 milionu korun. „Růst objemu poskytovaných úvěrů významně podporuje i zvyšující se zájem o přeúvěrování hypoték. Klienti, kteří se rozhodují pro přeúvěrování právě u nás, mají zaručený dlouhodobý neměnný úrok a nedostávají se do problémů kvůli zvyšování sazeb,“ poznamenává Manfred Koller.

Na rostoucí poptávku po přeúvěrování reaguje též nová komunikační kampaň ČMSS, která byla zahájena 1. května t.r. Jejím základním stavebním kamenem je nový internetový portál www.preuverujte.cz.

Stavební spoření

Také bilance nově uzavřených smluv a zvýšení cílových částek za leden až duben 2008 je vynikající. Celková cílová částka za čtyři měsíce tohoto roku činí 50,3 miliardy korun. Meziročně to znamená nárůst o neuvěřitelných 20,5 miliardy korun, tj. o 68,7 procenta. A míru atraktivnosti stavebního spoření a nabídky ČMSS dokládá i více než dvacetiprocentní meziroční nárůst počtu uzavřených smluv. „Obyvatelé ČR si uvědomují, že ceny nemovitostí už tolik neporostou, ale naopak porostou úrokové sazby. A proto potřebují nástroj, který je proti tomuto růstu zajistí,“ zdůrazňuje Manfred Koller.

Doplňkové produkty

Skvělou výkonností se prezentují finanční poradci ČMSS i v produktech, které stavební spoření a úvěry na bydlení efektivně doplňují. To znamená v penzijním připojištění, podílových fondech, rizikovém životním pojištění, spotřebitelských úvěrech a v případě běžného účtu. Počet v lednu až v dubnu zprostředkovaných smluv se dotýká 51 tisíc. V meziročním srovnání to znamená nárůst o téměř 26 procent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).