Hlavní navigace

„Úspěch naší firmy stojí především na lidech,“

říká František Dostálek, řídící partner společnosti KPMG Česká republika a předseda a výkonný ředitel KPMG ve střední a východní Evropě. „A těmto lidem je potřeba vytvořit odpovídající zázemí,“ dodává jedním dechem HR senior manažerka Pavla Slabihoudková.

Sdílet

V letošním roce posílilo týmy společnosti KPMG Česká republika 100 nováčků přijatých na pozice asistentů. Nejen tito absolventi byli vybráni z více než tisíce zájemců, kteří se každoročně ucházejí o místo v jedné z nejprestižnějších poradenských firem na českém trhu. Kromě již zkušených odborníků mezi nimi bylo mnoho čerstvých absolventů vysokých škol, u kterých má značka KPMG tradičně velmi dobrý zvuk.

Práce ve společnosti KPMG Česká republika nabízí pestrou škálu pracovních možností a šancí jak získat zahraniční zkušenosti v oblastech jako jsou audit, daňové poradenství, finanční poradenství nebo řízení rizik. Společnost KPMG Česká republika se totiž nezabývá jen poskytováním auditorských služeb nebo daňovou problematikou, ale nabízí i odborná poradenství v oblasti informačních systémů, řízení finančních a informačních rizik, projektového řízení, regulatorního poradenství, nebo podnikových financí či transakčních a forenzních služeb.

Průměrný věk zaměstnanců se pohybuje okolo třiceti let a na projektech většinou pracují týmy s mezinárodní účastí. V kancelářích společnosti KPMG Česká republika lze proto běžně potkat kolegu nebo kolegyni z USA, Velké Británie, Austrálie, Dánska, Francie, Japonska, Jihoafrické republiky a mnoha dalších zemí.

Všichni nováčci začínají na stejné startovní čáře a záleží jen na jejich schopnostech, kam až to ve společnosti dotáhnou. Většina současných manažerů a partnerů začínala „od píky“ jako asistenti. Společnost proto investuje do kvalitního vzdělávání všech členů týmu, umožňuje jim zajímavý kariérní růst a neustále vylepšuje pracovní prostředí a podmínky tak, aby se v nich její lidé cítili co nejlépe.

Ve společnosti KPMG Česká republika je uplatňováno pravidlo rovných příležitostí při povyšování i odměňování. Kariérní růst, povyšovaní i hodnocení zaměstnanců se odvíjí od dosahovaných pracovních výsledků a osobnostních předpokladů.

Snahou společnosti KPMG Česká republika je zajištění rovných příležitostí žen a mužů nejen v kariérním postupu a odměňování, ale také při uzpůsobení pracovních podmínek, zejména pracovní doby pro ženy nebo muže na mateřské, respektive rodičovské dovolené. V takovém případě si zaměstnanci s ohledem na svůj dosavadní kariérní růst mohou ponechat po určitou dobu některé zaměstnanecké výhody, které jim umožňují zůstat s firmou nadále v kontaktu. Podmínky jsou upravovány individuálně a především s ohledem na zajištění řádného chodu činnosti společnosti. Primárním přínosem je hlavně posílení důvěry a loajality zaměstnanců a jejich spokojenost.

Proč společnost KPMG Česká republika?

„Proč jsem si vybrala společnost KPMG Česká republika? Byla jiná… Přátelsky naladění a vstřícní lidé mluvili se zájmem o své práci, o společnosti a o možnostech dalšího profesního růstu. Po šesti letech práce ve společnosti jsem se přesvědčila, že to nebyla jen naučená rétorika, ale popis reálných možností každého zaměstnance. Mezi zaměstnanci není konkurence ani soutěživost. Naopak. Navzájem si pomáháme, radíme si, spolupracujeme a když je potřeba, podržíme jeden druhého. Je tu mnoho mladých lidí a tak jsem i mezi kolegy a kolegyněmi našla hodně nových přátel. Pořádáme společné večírky, organizujeme společné víkendy, v zimě jezdíme na hory a v létě na kolo či za turistikou.“

Gabriela Bouchalová pracuje ve společnosti KPMG Česká republika od roku 2000.

„Líbí se mi, že společnost KPMG Česká republika důvěřuje mladým lidem a věnuje jim hodně pozornosti. Řada manažerů a partnerů začínala na asistentských pozicích a možná právě proto, že vědí, jak je to náročné, pomáhají nováčkům v začátcích a předávají jim své zkušenosti. Společnost sází především na vlastní odchovance. Umožňuje nám, abychom se rozvíjeli a získávali co nejvíce praktických zkušeností. Absolvoval jsem dvouroční stáž v kanceláři členské společnosti KPMG LLP (US) v Detroitu v USA. Bylo zajímavé, že metodika práce v kancelářích členských společností KPMG je víceméně podobná, stejně jako způsob komunikace v rámci společnosti. V Praze to zkrátka funguje na stejných principech jako v New Yorku nebo Los Angeles.“ Pavel Kliment pracuje ve společnosti KPMG Česká republika od roku 1999.

„Na své začátky ve společnosti KPMG Česká republika vzpomínám ráda. V září jsem se spolu s dalšími asi 40 nováčky ocitla na úvodním školení, které je zaměřeno na získání základních informací o budoucí práci a o celé společnosti. Zároveň to je i skvělá možnost se seznámit s budoucími kolegy. Během osmi let jsem pak ve společnosti absolvovala řadu dalších školení a kurzů. Samozřejmostí jsou například pravidelná letní školení a kurzy ACCA na certifikaci účetních, výuka cizích jazyků nebo školení komunikačních a prezentačních dovedností. Díky síti členských společností KPMG navíc můžeme sdílet informace a vzdělávací projekty s kancelářemi po celém světě.“ Michaela Szmaragowski pracuje ve společnosti KPMG Česká republika od roku 1998.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).