Hlavní navigace

Úspěch fondu Max pokračuje v nové verzi se 105% návratností

Praha, 22.října 2004 – Přes 800 milionů korun je částka, která byla k dnešními dni investována do světového garantovaného fondu Max. Upisovací období pro Max – světový garantovaný fond končí k 26. říjnu 2004. Vzhledem k velkému zájmu klientů o tento způsob investování uvádí Komerční banka (KB) na trh další zajištěný fond, Max – světový zajištěný fond 2. Jde o otevřený podílový fond, který klientům umožní zhodnotit jejich volné peníze prostřednictvím růstu akciových trhů, zároveň však garantuje 105procentní návratnost investice ke dni splatnosti fondu.

Sdílet

Max – světový zajištěný fond 2 je určen pro klienty, kteří chtějí zhodnotit své úspory prostřednictvím výnosů, jež lze dosáhnout na akciových trzích, ale současně nechtějí podstupovat riziko spojené s takovou investicí. Zajištěna je návratnost minimálně 105 procent* investice ke dni zrušení fondu, jehož trvání je 5 let. Klient má tedy možnost se bez rizika podílet na vývoji světových kapitálových trhů, vysvětluje André Léger, výkonný ředitel pro marketing KB.

Klient v den ukončení existence fondu obdrží 70 procent výnosu profilu s nejvyšší průměrnou výkonností. Profily jsou tři a liší se od sebe podílem akcií a dluhopisů ve svém portfoliu. V případě, že tento výnos bude nižší než 105 procent nominálu investice, obdrží klient garantovanou hodnotu 105 procent*. Klient může jen stěží sám odhadnout, zda v budoucích pěti letech budou výnosnější akcie či dluhopisy. To ale nevadí! My mu nabízíme vždy ten lepší výnos z obou investičních nástrojů, doplňuje André Léger.

Minimální investice je 10 tisíc korun, nominální hodnota podílového listu je 1 koruna. Upisovací období fondu potrvá od 21.10. 2004 do 21.12.2004, doba trvání fondu je 5 let a jeden týden od ukončení upisovacího období.

Podílové listy fondu MAX – světový zajištěný fond 2 je možné získat na všech pobočkách KB nebo prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví Mojebanka a Expresní linka.

* Po odečtení vstupních poplatků; veškeré informace naleznete ve statutu fondu

Marie Petrovová Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).