Hlavní navigace

Usměvavý autobus Allianz pojišťovny a Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE zahájil svou cestu po republice v Brně, vrtačky se v něm děti bát nemusely

[Tisková zpráva] Usměvavý autobus je název společného projektu Allianz pojišťovny a Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, který dnes začíná v Brně. Je určený pro děti i dospělé, kterým chce ukázat, že přístup k prevenci má dnes opravdu každý. Ten, kdo prevencí dokáže snižovat míru rizika nemoci na minimum, chrání především své zdraví.

Sdílet

Zdravotně preventivní centrum je vlastně speciálně upravený kamion, který v sobě ukrývá zubní ordinaci a ordinace lékařů nabízejících dermatologickou a oftalmologickou prevenci. Dopolední program začal edukační pohádkou v nedaleké mateřské školce, po které se děti vypravily zbavit se strachu ze zubařských nástrojů přímo do ordinace v kamionu. Přítomní medici ze sdružení Nechci kazy dětem prohlédli zoubky a vysvětlili jim, jak a proč se o ně mají správně starat. Podpořit brněnské předškoláky přijela také Česká Miss 2010 Jitka Válková.

„Návštěvy kamionu se brněnské děti bát nemusely, žádné vrtání nebo trhání je nečekalo,“ vysvětlil za pořádající ZP METAL-ALIANCE Jiří Těhan, ředitel úseku klientských služeb a marketingu. „Medici dětem zoubky pouze prohlédnou a názorně vysvětlí, jak je mají správně čistit. K tomu používají plyšáky, velký model zubního kartáčku a při tom jim vypráví pohádku o zoubku a bacilech,“ dodal Těhan.

Jedním z organizátorů projektu je i Allianz pojišťovna. Proč se rozhodla do prevence zapojit? „Naše spojení s tímto projektem je logické, neboť prevence vede ke snižování rizika,“ řekl brněnský regionální ředitel Allianz pojišťovny Jakub Vyšehradský. „A pokud budou lidé od útlého věku pečovat o své zdraví, předpokládáme, že stejnou pozornost pak budou věnovat i zabezpečení svého majetku, auta a zdraví svých blízkých. Máme společný zájem na tom, aby své celoživotní prevenci věnovali maximální pozornost. Proč tedy nezačít třeba už

v mateřské školce se zoubky?,“ vysvětlil Vyšehradský.  Důležitost prevence u malých dětí potvrzuje i Jiří Těhan ze Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE: „Na děti předškolního věku by se s prevencí nemělo zapomínat. Například mnoho takto malých dětí se poprvé ke stomatologovi dostane až s nějakým problémem. Jsou přitom ve věku, kdy se formují základní preventivní návyky, a proto prevenci dětí věnuje ZP METAL-ALIANCE zvýšenou pozornost.“

Děti, které se do kamionu nedostaly se svou mateřskou školkou, se mohly do kamionu podívat se svými rodiči v odpoledních hodinách, kdy kromě stomatologické prevence nabízelo Zdravotně preventivní centrum i prevenci řady vážných onemocnění, např. screening pigmentových znamének, v rámci prevence kouření – měření CO nebo měření tlaku očního pozadí klinikou NeoVize Brno. V loňském roce se při podobném projektu v kamionu podařilo včas odhalit celkem 14 případů melanomu a 15 případů zeleného zákalu a stomatologickou edukací prošlo ve 169 třídách MŠ téměř 4500 dětí.

Usměvavý autobus Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny bude cestovat po celé České republice až do konce října. Zjistit aktuální stav svého zdraví mohou všichni, kteří kolem něho budou na jednotlivých místech procházet, a bude učit nejen děti, jak z ordinace svého zubaře odcházet vždy jen s úsměvem.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).