Hlavní navigace

Úřad vlády České republiky vyhlašuje soutěž na logo předsednictví České republiky v Radě Evropské unie

Úřad vlády ČR vyhlašuje veřejnou soutěž na vytvoření loga (odborně „značky“ a „logotypu“) jako základu jednotného vizuálního stylu pro prezentaci předsednictví České republiky v Radě EU v 1. pololetí 2009. Na vytvoření soutěžních podmínek se podílelo Design centrum České republiky.

Sdílet

Při výběru loga českého předsednictví bude kladen důraz na jeho spojitost jak s Českou republikou, tak i s jejím členstvím v Evropské unii. Logo by mělo být jednoduché, elegantní, moderní a mělo by se vyznačovat originalitou a důvtipem.

Kdo se může soutěže zúčastnit?

Soutěž je otevřená všem, zejména profesionálním grafikům, designérům a studentům grafických oborů.

Kam a dokdy je možné zasílat soutěžní práce?

Soutěžní práce musí být doručeny na adresu Úřadu vlády ČR, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, a to v uzavřené obálce označené nápisem „Neotvírat – soutěž ZNAČKA a LOGOTYP předsednictví ČR“ nejpozději do středy 31. října 2007 do 16 hodin.

Jak bude soutěž probíhat?

Soutěžní práce, obsahující mimo jiné explikaci návrhu značky a logotypu a značku a logotyp v barevné a černobílé variantě, bude dle stanovených kritérií hodnotit komise složená ze zástupců vyhlašovatele a odborné veřejnosti ve dvou kolech. V 1. kole komise vybere 5 soutěžních návrhů, které postoupí do užšího výběru ve 2. kole. O výběru vítězného soutěžního návrhu rozhodne předseda vlády ČR na přelomu roku 2007/8.

Jaká je cena pro vítěze?

Vítěz soutěže obdrží cenu ve výši 50 000 Kč a bude s ním uzavřena smlouva na vypracování manuálu jednotného vizuálního stylu předsednictví České republiky v Radě EU.

Kdy bude logo zveřejněno?

Logo a jednotný vizuální styl budou oficiálně představeny později v průběhu roku 2008. Tento termín vychází z ustálené praxe Evropské unie, kdy členské státy Evropské unie tradičně zveřejňují svá loga těsně před zahájením vlastního předsednictví.

Kde je možné získat více informací?

Informace o soutěžních podmínkách a průběhu soutěže lze získat na internetové adrese vyhlašovatele www.vlada.cz a dále na informačním portálu www.euroskop.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).