Hlavní navigace

Upisování akcií zahájeno, skupina AAA Auto se představí investorům v 6 zemích

Dnešním dnem mohou začít investoři upisovat akcie skupiny AAA AUTO. Vrcholný management společnosti společně s manažerem emise společností Patria Finance představí skupinu AAA AUTO potenciálním investorům na tzv. roadshow, která začíná dnes a končí 19. září.

Sdílet

Roadshow proběhne v šesti zemích (ČR, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Rakousko a Velká Británie). Po jejím ukončení bude následovat tzv. bookbuilding neboli stanovení ceny akcií.

Souběžně s roadshow budou také otevřeny upisovací knihy a poběží proces tzv. bookbuildingu, kdy zájemci o akcie budou manažerovi emise posílat své objednávky se stanovením množství a ceny. Uzavření knih, tedy book closing bude následovat po ukončení roadshow a je plánován na 21. 9. 2007 ve 14.00. Bezpros­tředně poté budou zájemci informováni o výsledku upisování a uspokojení své objednávky.

Série setkání začíná v Praze, následuje Budapešť, Vídeň, Londýn, Bratislava a Varšava. Ve všech městech budou probíhat individuální jednání s institucionálními investory, v Praze a Budapešti se budou prezentací účastnit také retailoví investoři. „Drobní investoři jsou pro nás také velice důležití a chceme jim dát stejné šance jako institucionálním investorům,“ uvádí Anthony James Denny, předseda představenstva AAA AUTO.

Roadshow je velmi důležitý nástroj emitenta pro oslovení potenciálních investorů a má rozhodující vliv na stanovení ceny, za kterou budou akcie uvedeny na trh. Investoři si během nich utvářejí obrázek o společnosti a její ekonomické situaci a na základě toho potom ve fázi bookbuildingu předkládají své nabídky. „Jako manažer emise budeme v této fázi shromažďovat nabídky investorů a podle jejich poptávky následně stanovíme emisní cenu akcie a objem emise,“ uvádí Tomáš Klápště, ředitel Corporate Finance společnosti Patria Finance.

Road show budou probíhat od 10. do 19. září, k uzavření knih dojde 21. září.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).