Hlavní navigace

Únor bude patřit pojištění vozidel

[Tisková zpráva] Tiskovou konferencí 1. února 2011 zahájí Česká asociace pojišťoven (ČAP) již čtvrtý ročník kampaně Únor měsíc pojištění. Tentokrát ve znamení pojištění vozidel. Cílem této osvěty je předat veřejnosti souhrnné, nezávislé a praktické informace z oblasti pojištění motorových vozidel.

Sdílet

O tom, že se jedná o téma, které bude pro motoristickou veřejnost přínosné, není pochyb. Jen za loňský rok nahlásili klienti pojišťoven bezmála 700 tis. pojistných událostí na svých vozidlech, přičemž toto číslo rok od roku stoupá. Nejde jen o škody z dopravních nehod, jejichž počet se oproti loňskému roku zvýšil o 3%, ale rovněž o následky živelních pohrom, vandalizmu nebo o odcizení vozidla, vyplácené zpravidla z havarijního pojištění.

„Přestože se pojištění vozidel jeví jako samozřejmost, se kterou má zkušenost prakticky každý, často zaznamenáváme, že motoristé mají v otázkách pojištění vozidla řadu nejasností“, říká Marcela Kotyrová, manažerka pro komunikaci a vzdělávání z ČAP. „Nejde jen o samotné principy pojistných produktů a nároky z nich vyplývající, ale i o praktické postupy, jakými je například postup při dopravní nehodě, vyplnění záznamu o nehodě nebo nahlášení pojistné události“, vysvětluje Marcela Kotyrová a upozorňuje, že právě díky této neznalosti je často komplikován průběh likvidace škody.

Cílem komunikační kampaně je osvěta široké veřejnosti v další oblasti pojistných produktů a  prohloubení finanční gramotnosti občanů. Únor měsíc pojištění poskytne kompletní vysvětlení jednotlivých typů pojištění i připojištění, přinese motoristům odpověď na nevyjasněné a často kladené otázky, vyvrátí zažité mýty i omyly a objasní nepřesnosti.

Spolu se startem únorové kampaně spustí ČAP internetový portál www.jaksepojis­tit.cz, který bude užitečným zdrojem informací z různých oblastí pojištění. Zastřeší veškeré informace, které byly dosud veřejnosti předané v rámci projektu Únor měsíc pojištění, jak z oblasti životního pojištění, tak z oblasti pojištění majetku a nyní aktuálně přinese všechny informace k pojištění vozidel.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).