Hlavní navigace

UNIVYC podal žádost o licenci na centrální depozitář

Žádost o udělení licence k činnosti centrálního depozitáře podala dnes ke Komisi pro cenné papíry společnost UNIVYC, jež je dceřinou společností Burzy cenných papírů Praha. Posledním nezbytným krokem před podáním žádosti o licenci, jak ji definuje zákon o podnikání na kapitálovém trhu, byl páteční podpis smlouvy s poskytovatelem technického řešení budoucího depozitáře, jímž je společnost PVT.

Sdílet

Smlouva o spolupráci při přípravě a poskytování služeb při provozu centrálního depozitáře cenných papírů, kterou zástupci společností UNIVYC a PVT podepsali v pátek, definuje především rozsah a podobu služeb, jež centrálnímu depozitáři bude společnost PVT poskytovat a dále harmonogram přechodu ze stávajícího režimu evidence cenných papírů k evidenci v centrálním depozitáři.

Věříme, že UNIVYC licenci k provozování centrálního depozitáře získá. UNIVYC má mnohaleté zkušenosti s vypořádáním obchodů cennými papíry na našem trhu a jeho vypořádací systém zcela vyhovuje pravidlům a požadavkům EU, říká o projektu generální ředitel Burzy Petr Koblic. Stejnou logiku má i spolupráce se společností PVT, která má nepochybně mimořádné zkušenosti s technickým řešením centrální evidence cenných papírů, dodává Koblic.

Zřízení centrálního depozitáře cenných papírů podle ředitelky UNIVYC Heleny Čacké v budoucnu umožní standardizovat custody služby pro majitele cenných papírů, zjednodušší vypořádání a usnadní zavedení vícestupňové evidence. Je plánováno, že se Centrální depozitář cenných papírů stane plně funkční od 1. 1. 2006.

Miloš Růžička
Bison & Rose Public Relations
mediální zástupce Burzy cenných papírů Praha

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).