Hlavní navigace

UNIQA SafeLine: první autopojištění, které může zachránit život

[Tisková zpráva] UNIQA uvedla jako první na trh doplňkové autopojištění, které přináší nové ochranné prvky pro motoristu i vozidlo. Díky instalaci palubní jednotky je vůz nepřetržitě hlídán z dispečinku.

Sdílet

V případě nárazu auta při havárii se aktivuje crash senzor a vysílá nouzový signál do centrály. Ta se spojí s pojištěným a nabídne pomoc. Nezdaří-li se kontakt, vyšle záchranu na místo rovnou. V případě odcizení vozu je vůz bez problémů přes centrálu vystopován a za pomoci policie zajištěn. Kromě toho eviduje UNIQA SafeLine jako první na českém pojistném trhu rovněž ujeté kilometry a na jejich základě jednou ročně optimalizuje platbu pojistného jak v havarijním pojištění, tak i povinném ručení. Sváteční řidiči zaplatí méně, a to až o čtvrtinu.

Produkt SafeLine, kterým lze doplnit autopojištění UNIQA, reaguje na rizikové situace, kdy rozhoduje každá minuta o tom, jak dopadnou.  V České republice by každý rok přežilo několik desítek obětí dopravních nehod, kdyby se k nim dostala pomoc včas. Stane-li se například havárie na noční opuštěné okresní silnici a vozidlo při ní opustí vozovku, může postižený v bezvědomí nebo zaklíněný ve vraku čekat na záchranu dlouhé hodiny, než se rozední.

Krádeže vozidel patří i přes klesající trend stále k nejfrekvento­vanější kriminalitě u nás. Policie uvádí, že každých 40 minut je odcizen další vůz. Ze statistik rovněž vyplývá, že jen asi pětina oloupených dostane své auto zpět.

Tyto dvě situace řeší nové doplňkové autopojištění UNIQA SafeLine. Malá nenápadně zabudovaná palubní jednotka monitoruje vozidlo a jeho pohyb, a to 24 hodin denně na území celé Evropy. Moderní řešení satelitního zabezpečení je klientům nabízeno ve spolupráci se společností CEBIA, která rovněž poskytuje pro UNIQA SafeLine technické a instalační zázemí. Investice na počátku se vyplatí, protože UNIQA odmění klienta za vyšší stupeň ochrany auta až 25% slevou z havarijního pojistného.

Klient UNIQA SafeLine může vydělat i jinak. Palubní jednotka eviduje najeté kilometry a rozlišuje i typy komunikací, na nichž se auto pohybuje. Z toho důvodu je možné poprvé vyhodnotit „rizikovost“ konkrétního motoristy a optimalizovat jeho pojistné v havarijním pojištění i povinném ručení. Děje se tak jednou ročně, takže pojistné je stanoveno podle aktuálního charakteru užívání vozu. Rozdíl oproti běžným sazbám je v případě nižšího počtu ujetých kilometrů až 25 %.

Ke sjednání speciálního pojištění UNIQA SafeLine mohou tedy vést různé motivy: například maminky s dětmi ve voze ocení zejména jistotu pomoci při nehodě, sváteční jezdci možnost ušetřit, majitelé drahých vozidel optimální ochranu před zloději na území celé Evropy. Dlouhodobé výsledky ukazují, že asi 97 % odcizených vozidel, která byla vybavena satelitním sledováním, se vrátí jejich majiteli. Podnikatelé ocení i doplňkovou elektronickou Knihu jízd. Zkušenosti rovněž ukazují, že řidiči služebních vozů se satelitním monitorováním optimalizují své trasy a dodržují dopravní předpisy. Všichni bezesporu ocení komplexní, technicky vyspělé a cenově velmi konkurenceschopné řešení.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).