Hlavní navigace

UNIQA rozšířila pojištění k hypotečnímu úvěru o pojištění proti ztrátě zaměstnání

Raiffeisenbank již třetím rokem úspěšně prodává ke svým hypotečním úvěrům produkt UNIQA pojišťovny. Pojistný produkt TRIGA umožní klientovi chránit se proti nenadálým událostem. Doposud TRIGA zahrnovala majetkové pojištění, rizikové životní pojištění a pojištění denních dávek v pracovní neschopnosti. Nyní přidala UNIQA ještě čtvrtý produkt – denní dávky pro případ nedobrovolné ztráty zaměstnání. Ten bude hypotečnímu dlužníkovi umožňovat i přes výpadek výdělku v důsledku přechodné nezaměstnanosti nadále hradit splátky hypotečního úvěru. Pojistný balíček produktů UNIQA se v souvislosti s rozšířením přejmenoval na TRIGA PLUS a lze ho získat na všech pobočkách Raiffeisenbank a vybraných pobočkách e- Banky.

Sdílet

Pojistnou událostí je ztráta zaměstnání pojištěné osoby s následnou nezaměstnaností, která trvá nepřetržitě alespoň 60 kalendářních dní a po celou tuto dobu je pojištěný evidován na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. UNIQA se v takovém případě zaváže vyplácet sjednané denní dávky po dobu do 12 měsíců.

Pojistit lze fyzické osoby s trvalým bydlištěm v České republice, jejichž věk přesáhl v den počátku pojištění 18 let a jejichž věk současně v den ukončení pojištění nepřesáhne 65 let. Při uzavírání se volí výše denní dávky tak, aby její třicetinásobek (tj. pojistné plnění za jeden měsíc) dosáhl výše měsíční splátky hypotečního úvěru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).