Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna zavádí zdravotní pojištění cizinců

UNIQA pojišťovna zahájila v červenci prodej pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb pro cizí státní příslušníky na území ČR. Pojištění se vztahuje na nutnou a neodkladnou zdravotní péči při pobytu v ČR. UNIQA tak chce přispět k řešení dosavadní neuspokojivé situace v oblasti úhrad za čerpání zdravotní péče cizinci, zejména z nečlenských států EU. Podle některých zdrojů dluží nepojištění cizinci českým nemocnicích nyní částku přesahující sto milionů korun.

Sdílet

Cizinci si mohou pojištění sjednat individuálně na všech pobočkách UNIQA pojišťovny. Pojištění UNIQA nabízí nejvyšší souhrnný limit pojistného plnění 2,5 mil.Kč. Zájemce obdrží rovněž podklady v několika jazycích zemí, z nichž očekává UNIQA nejvíce klientů, například v ruštině a vietnamštině. Z této pojistky je hrazena ambulantní péče nebo léčení v nemocnici při náhlém zhoršení zdravotního stavu a neodkladné ošetření zubů. Dále i repatriace nemocného klienta a v případě jeho smrti i repatriace ostatků zpět do vlasti.

Pojištění UNIQA pojišťovny nadstandardně splňuje podmínky zákona č.326/1999 Sb. o pobytu cizinců na území ČR a jeho novely č.161/2006 Sb. UNIQA chce toto pojištění nabízet rovněž cestovním kancelářím, které se specializují na incoming z nečlenských zemí EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).