Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna v prvním pololetí: růst pojistného o 19 %

Prvních šest měsíců roku bylo pro UNIQA pojišťovnu mimořádně úspěšným obdobím, když zaznamenala růst předepsaného pojistného o 19,1 % na 1,862 miliardy korun. Hlavním nositelem tohoto tempa, které je vysoce nad průměrem celého trhu, bylo životní pojištění.

Sdílet

Životní pojištění UNIQA vzrostlo meziročně o 36,6 %. Největší zájem byl o běžně placené investiční pojištění. Solidního vzestupu bylo dosaženo rovněž v oblasti klasického kapitálového pojištění.

Neživotní segmenty UNIQA navýšily pojistné za první pololetí 2007 o 13,6 %. Nejvyšší dynamiku vykázalo meziročně pojištění vozidel, které přináší UNIQA polovinu neživotního pojistného. Povinné ručení vzrostlo o 23 % a havarijní pojištění o 14 %. I další oblasti pojištění majetku občanů posílily (pojištění domácnosti a domků +12 %). Velmi dobře se rovněž vyvíjí také cestovní pojištění (+37 %)

Na 1 600 škod registruje UNIQA z lednového orkánu Kyrill. Celkové pojistné plnění se odhaduje na 80 milionů korun. Rozhodující část škod už byla vyřízena do května 2007 a vyplacena. Tato živelní událost v letošním roce nejvíce zatěžuje dosavadní škodní průběh, který je přesto prozatím o něco příznivější, než ve stejné době loni.

UNIQA spravovala koncem června 2007 na 388.000 pojistných smluv (meziročně +16,1 %).

UNIQA pojišťovna je součástí mezinárodního koncernu UNIQA Group, který dosáhl za první pololetí roku 2007 zvýšení předepsaného běžného pojistného o 4,2 % na 2,413 miliardy EUR. Největší impulsy pro růst přišly v rámci koncernu opět z regionu střední a východní Evropy, kde společnosti UNIQA předepsaly na pojistném 377 milionů EUR, což je bezmála o 23 % více než loni. Příznivým trendem je další růst podílu životního pojistného v tomto regionu (na více než 30 %). Celkově (včetně společností UNIQA v západní Evropě) došlo k dalšímu navýšení mezinárodního podílu na celkovém koncernovém pojistném na 32,6 %.

Nedojde-li k nepříznivému vývoji v oblasti škod a zůstane-li na kapitálových trzích situace stabilní, očekává koncern UNIQA Group za rok 2007 hrubý zisk na úrovni 320 milionů EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).