Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna: první poločas 2010 opět růstový

[Tisková zpráva] UNIQA pojišťovna vykázala za prvních šest měsíců 2010 podle předběžných výsledků celkový růst předepsaného pojistného o 6,6 % na 2,478 miliardy korun. Srovnatelným tempem rostla jak životní, tak i neživotní pojištění a přinesla o 7,3, resp. o 6,4 % více.

Sdílet

Předběžný výsledek životního pojištění (599 milionů Kč) potvrdil pozitivní trend prvního kvartálu a zdvojnásobení dynamiky oproti loňsku. I nadále se daří zejména v jednorázových vkladech, které meziročně posílily téměř dvojnásobně. Běžně placené životní pojistné se meziročně zvýšilo o 2,2 % a rostlo rychleji než trh. Stále se však projevuje zdrženlivost veřejnosti a zejména sjednávání pojistných smluv s nižším průměrným pojistným. Meziročně se počet uzavřených smluv životního pojištění zvýšil o 7 %.

V rámci neživotního pojištění si vedla UNIQA podstatně lépe než trh. Ten sice vylepšil výsledek předchozího čtvrtletí, ale stále je ještě v červených číslech. V UNIQA bylo předepsáno na pojistném předběžně 1,879 milionu korun, přičemž největší dynamiku přinesla stavební a montážní pojištění (+15 %), zdravotní pojištění (+ 20 %), úrazové pojištění (+ 14 %), ale zejména cestovní pojištění a pojištění cizinců (celkem + 50 %). Hlavní role v neživotním portfoliu UNIQA i nadále připadá pojištění vozidel, kde se dařilo udržet na trhu nezvykle vysoký meziroční růst pojistného (+  8 %). To přineslo UNIQA další posílení pozice mezi nejvýznamnějšími autopojistiteli v ČR. Na průměrné pojistné v tomto odvětví dlouhodobě negativně působí snižování cen vozidel, přesun poptávky směrem k menším a levnějším modelům, popřípadě ojetým autům, a samozřejmě i bonusový systém – o to cennější je nárůst, který se UNIQA v uplynulých měsících podařil.

Koncem června měla UNIQA celkem 565.200 smluv ve kmeni, což byl ve srovnání s loňským 1. pololetím nárůst o 10 %. Nejrychleji rostl kmen povinného ručení (+ 18 %).

Jarní povodně způsobily klientům UNIQA celkovou škodu ve výši asi 150 milionů korun. Spolu s důsledky dlouhé zimy s množstvím sněhu se to projevilo v meziročně zhoršené škodovosti neživotního pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).