Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna k dnešnímu dni eviduje 200 škodních hlášení z víkendové povodně

[Tisková zpráva] K dnešnímu dni registruje UNIQA pojišťovna 200 škodních hlášení z víkendové povodně v celkové hodnotě okolo 60 milionů korun. Škody máme majetkové, jak privátní, tak i podnikatelské. Celkem registrujeme na 30 velkou vodou poničených vozidel. Nemáme hlášeny zatím žádné škody na zdraví.

Sdílet

Škody máme majetkové, jak privátní, tak i podnikatelské. Celkem registrujeme na 30 velkou vodou poničených vozidel. Nemáme hlášeny zatím žádné škody na zdraví. Registrujeme rovněž několik škod z úderu blesku a z vichřice, které povodeň v některých oblastech doprovázely, uvádí pojišťovna.

Likvidátoři a jejich dočasné posily prohlížejí škody na místě. Zrychlený proces je zjednodušen tím, že postižená oblast je relativně dobře ohraničena a i přes poničenou infrastrukturu umožňuje rychlý přesun mezi škodami. Lidé nemají zájem o zálohy na pojistná plnění.

Počet hlášení škod ještě roste, ale již pomalejším tempem než v prvních dvou dnech tohoto týdne. Například dnes během dopoledne k nám volalo již jen necelých 20 postižených klientů. Nyní dojde i na složitější majetkové škody a škody z přerušení provozu u podnikatelů a v průmyslu. Zatím registrujeme asi 15 škod s odhadem hodnoty nad 1 milion korun.

Nejvíce hlášení máme z Raspenavy, Bílého Kostela, Chrastavy, Bílého Potoka, Frýdlantu, Stráže nad Nisou, Ferdinandova, Zákup a Habartic. Oblast Východních Čech nehlásí žádný podstatný výkyv hlášení škod našich klientů. 

Česká veřejnost je již opakujícími se povodněmi „vycvičena“ a v průběhu záchranných prací a obnovy postupuje z pohledu UNIQA pojišťovny vesměs správně, popřípadě se řídí pokyny, které dostane od našeho call centra nebo techniků v terénu.

Povodně, které v této vlně opět zasáhly několik centrálně položených evropských zemí, mohou mít na podzim vliv na podzimní diskuse o budoucí ceně zajištění. Jednotlivě se sice jedná z globálního hlediska o epizodní katastrofy, nicméně jich stále přibývá a postihují region opakovaně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).