Hlavní navigace

UNIQA nabízí nové pojištění domků a bytů - EUROPAPRODUKT

Od října začne UNIQA pojišťovna nabízet zcela nový produkt v oblasti pojištění domácností, rodinných domků a rekreačních objektů občanů, které bude lépe odpovídat aktuálním potřebám na zabezpečení privátního majetku klientů. Při jeho vývoji byly mimo jiné zhodnoceny zkušenosti z loňských katastrofálních povodní, takže pojištění občané se budou moci v případě opakování takto rozsáhlých škod na svoji pojišťovnu spolehnout.

Sdílet

Základní výpočet pojistných částek a pojistného vychází z vnitřní plochy bytu nebo domku násobené průměrnou hodnotou vybavení připadající na m2 podle konkrétní úrovně ve dvou variantách podle potřeby a přání klienta. Výše pojistného závisí i na lokalitě, kde se objekt nachází, na tom, zda je trvale obydlen, na zvolené výši spoluúčasti anebo na způsobu zabezpečení.

Pojištění se vztahuje i na zařízení kanceláře pod stejným uzamčením jako byt, na předměty uložené na půdě a ve sklepě, například na jízdní kola. EUROPAPRODUKT umí chránit proti všem myslitelným nebezpečím. Limit pojistného plnění u některých rizik lze na přání zákazníka individuálně navýšit.

Nově je upravena ochrana proti tzv. katastrofickým škodám, mezi které se řadí povodeň, záplava, ale i zával, pád laviny nebo dokonce zemětřesení. U rizik povodně a záplavy se v případě domků vždy zkoumá, zda byl objekt v minulosti velkou vodou již postižen a kolikrát. UNIQA v současné době rovněž instaluje speciální software, který člení území republiky s ohledem na riziko povodně/záplavy do čtyř zón a který poslouží k objektivizaci pojistných sazeb pro majetková pojištění.

UNIQA pojistí prostřednictvím EUROPAPRODUKTU i odpovědnost členů domácnosti nebo vlastníka budovy a pozemku za jimi způsobené škody na majetku či zdraví jiných osob.

Nové pojištění se bude uzavírat na maximální dobu pěti let, aby bylo garantováno adekvátní plnění na novou hodnotu, za které si lze pořídit srovnatelné předměty a vybavení. Po uplynutí smluvní doby bude klient osloven s novou nabídkou, která zohlední jeho aktuální potřeby.

Název EUROPAPRODUKT přitom není náhodný. Koncern UNIQA, který je v současné době činný celkem v deseti evropských zemích, které jsou anebo se v blízké budoucnosti stanou členy Evropské unie, usiluje o unifikaci a snazší identifikaci svých produktů v celém regionu svého působení. Proto hodlá postupně sjednocovat charakteristiky a pojistné podmínky produktů UNIQA v jednotlivých zemích. První vlaštovkou je v tomto směru pojištění domácností a domků EUROPAPRODUKT, které by se mělo zanedlouho nabízet všude v obecně shodné podobě, i když samozřejmě výše pojistných částek a pojistného bude zohledňovat příslušné regionální poměry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).