Hlavní navigace

UNIQA nabízí nové krátkodobé úrazové pojištění pro sporty a adrenalinové zážitky

[Tisková zpráva] Vzhledem k vysoké poptávce připravila UNIQA pojišťovna novou on-line aplikaci na sjednání krátkodobého sportovního úrazového pojištění.

Sdílet

Přivítají ho vyznavači jak běžných, tak i tzv. adrenalinových sportů (včetně např. tandemových seskoků nebo bungee jumpingu), kteří se doposud museli zabezpečit celoročním pojištěním s krytím pro tyto aktivity nebo je neměli vůbec pojištěny. Nyní stačí uzavřít jednorázové pojištění cíleně pro plánovaný sportovní zážitek jeden nebo několik dnů před akcí. Díky internetové aplikaci je nabídka UNIQA dostupná 24 hodin denně. Podobný produkt doposud na trhu chyběl.

Krátkodobé sportovní úrazové pojištění UNIQA lze sjednat na 2 až 31 dnů. Kryje ve smlouvě uzavřené aktivity nejen v České republice či v Evropě, ale i na celém světě. Sportovní aktivity jsou rozděleny do čtyř skupin podle rizikovosti, přičemž nechybí ani lyžování mimo vyznačené trasy, nejobtížnější rafting, zorbing, canyoning nebo náročné vysokohorské túry. Velmi  žádané je krytí například i pro aerobic, vodní lyžování nebo windsurfing. V nabídce je i pojištění adrenalinových dárků jako let balónem, stíhačkou, jízdy na čtyřkolce, apod. Pojistí-li si klient aktivity ve čtvrté nejnebezpečnější skupině, má současně automaticky pojištěny i všechny ostatní zařazené níže.

UNIQA nabízí pro zájemce několik pojistných tarifů lišících se výší pojistných částek. Jednorázové krátkodobé úrazové pojištění může krýt smrt sportovce nebo jeho trvalé následky úrazem až do výše jednoho milionu korun. Součástí jsou i denní odškodné a nemocniční odškodné za dobu léčení úrazu . Dalším krytím v rizikovějších tarifech je speciální pojistná částka na léčení popálenin, zlomenin a na kosmetické operace.

Klient se nemusí podrobit žádné zdravotní prohlídce, stačí jeho čestné prohlášení, že je zdráv a schopen sportovního výkonu.

Pro profesionální sportovce (osoby mající sport jako zaměstnání nebo jako hlavní zdroj obživy) lze uzavřít i nadále celoroční pojištění pro případ smrti úrazem a trvalé invaliditě následkem úrazu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).