Hlavní navigace

UNIQA Group vzrostla za prvních 9 měsíců roku o pětinu

[Tisková zpráva] Zástupci UNIQA Group Austria se sídlem ve Vídni a silnými aktivitami v regionu střední a východní Evropy informovali, že za první tři čtvrtletí roku 2004 se koncernu podařilo navýšit oproti stejnému období loni předepsané pojistné o 20 % na 2,67 miliardy eur. Růst nákladů na pojistná plnění rostl přitom ve sledovaném období mnohem pomaleji.

Sdílet

UNIQA očekává, že za celý rok 2004 vzroste zisk (EBT) podle mezinárodních účetních standardů přibližně o 50 % ve srovnání s loňskými 68,3 mil. eur. Zůstanou-li dosavadní trendy zachovány a kapitálové trhy stabilní i po zbývající část roku, tak UNIQA poprvé v historii koncernu předpokládá překročení hranice 100 milionů eur zisku.

Nejvýraznější nárůst zaznamenala odvětví majetkových pojištění a úrazového pojištění (plus 32 %). Životní segment posílil o 17 %. V oblasti soukromého zdravotního pojištění si UNIQA připsala další 3,4 %.

Zatímco na území Rakouska byl zaznamenán růst pojistného o necelých 14 %, zahraniční aktivity UNIQA posílily o více než 65 % na 460 milionů eur. Podíl pojistného docíleného za hranicemi Rakouska tak dosáhl více než 17 %. V těchto výsledcích ovšem nejsou ještě započteny dvě nejnovější akvizice UNIQA Group, a sice německá společnost Mannheimer Krankenversicherung AG a italská Claris Vita.

Formální převzetí kontrolního balíku akcií (51 %) německého Mannheimer od Continentale Holding AG je naplánováno na 1. ledna 2005. Zbývajících 49 % zůstane zatím v držení Mannheimer AG Holding, jejíž akcie jsou kótovány na burze, nicméně podle plánu by měla UNIQA v dalším kroku převzít i tento díl a stát se jediným akcionářem v Mannheimer Krankenversicherung AG. Tato společnost byla založena v roce 1991, disponuje asi 67.000 pojistnými smlouvami a loni dosáhla předepsaného pojistného více než 122 milionů eur.

Italská Claris Vita se sídlem v Miláně je životní pojišťovnou, jejichž 80 % akcií převzala od Veneto Banca UNIQA již koncem června tohoto roku. Tato společnost je silně orientována na klientelu v severní Itálii, tedy region, kde je UNIQA již delší dobu aktivní prostřednictvím několika společností. V loňském roce předepsala na pojistném celkem 260 milionů eur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).