Hlavní navigace

UNIQA: Aktuální informace k povodním z předminulého víkendu

[Tisková zpráva] Počet škodních hlášení již neroste, maximálně v řádu jednotek za den. Valná většina registrovaných škod byla již prohlédnuta, nyní se kalkulují, domlouvá se další postup s klienty a vyplácí se plnění. V jasných a jednoznačných případech se tak již stalo, ostatní se zpracovává ve zrychleném režimu s posílenou kapacitou.

Sdílet

K dnešnímu dni máma nahlášeno 290 jednotlivých škod, především na majetku (nemovitosti, domácnosti) a na vozidlech (cca 30 kusů), dále na podnikatelském a průmyslovém majetku a z pojištění přerušení provozu. Celková odhadovaná škoda činí v tuto chvíli 85 milionů korun.

Info ke krupobití a bouřím z minulé neděle

Kromě Prahy registrujeme i 70 škod ze středních a severních Čech. V Praze nyní máme celkem na 800 škod na vozidlech s odhadovanou celkovou škodou bezmála 40 milionů korun. Mezi škodami je například i větší škoda na novém typu právě zakoupeného Mercedesu se škodní rezervou 1 milion korun. Každou hodinu jsme dnes a včera registrovali na 50 hlášení škod. Call centrum bylo posíleno, očekáváme celkem až 1500 škod, dohlašovat se budou ještě minimálně týden až dva – mnoho lidí bylo na dovolených a svá auta zanechali v místě bydliště.

Největší koncentrace postižených klientů je na Praze 4 a v přilehlé Velké Praze – zejména  Točná, Dolní Břežany, Zvole, Písnice, Libuš, Zbraslav. Postižená oblast je hustě zalidněná a tedy plná vozidel, protože vybavenost vozidly je u Pražanů nejvyšší, disponují často kromě privátních aut i služebními, a to spíše novějšími, dražšími. Tato okolnost bude mít samozřejmě dopad na celkovou výši škody.

Kromě toho registrujeme i majetkové škody na objektech (střechy, střešní okna, krytiny, popadané stromy, větve), škody uvolněnými předměty, jako jsou ploty, dopravní značení apod. Zatím nemáme hlášeny škody na zdraví osob. Velkou rezervu tvoříme i z pojištění odpovědnosti za věci převzaté, například v autoservisech, na zásobách apod. Vozidla prohlížíme na dvou místech v Praze 4 a 6. Ti, kteří nemohou přijet kvůli nepojízdnosti, mohou si domluvit individuální návštěvu technika na místě. Policejní zprávu nevyžadujeme. Škody z krupobití jsou charakteristické a snadno rozpoznatelné. Týmy techniků na prohlídky byly posíleny o externí odborníky, následně posílíme i administrativu spojenou s likvidací a výplatou škod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).