Hlavní navigace

Union banka poskytuje součinnost německému soudu

Union banka poskytuje součinnost německému soudu v Coburgu v procesu s pokusem o finanční podvod. Soud se týká případu z roku 1995, kdy německý občan založil v tehdejší Ekoagrobance, kterou později převzala Union banka, termínovaný vklad na tři měsíce na sumu ve stovkách miliónů korun. Ke vložení peněz však nikdy nedošlo.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po několika dnech od založení tohoto termínovaného vkladu si jeho zřizovatel vyžádal po Ekoagrobance obecné potvrzení, že lze tento typ účtu použít jako zástavu a především na základě tohoto potvrzení se pokusil v Německu spáchat podvod. V bance požadoval půjčku a jako zástavu chtěl použít právě termínovaný vklad v Ekoagrobance. K zástavě však nemohlo dojít, protože na termínovaný vklad vedený v České republice nikdy nebyly vloženy peníze.

Union banka je v procesu mezi hlavními svědky obžaloby. Nejprve Union banka do Německa posílala dokumentaci, která se celého případu týká a pak se její zástupce přímo v Coburgu zúčastnil dvou jednání soudu jako svědek. U soudu potvrdil právoplatnost dokumetace, tedy to, že smlouva o uzavření termínovaného vkladu byla platná a současně i skutečnost, že nikdy nedošlo ke složení peněz na účet.

Celý případ podle správce konkursní podstaty Lukáše Raidy ukazuje, že průběh konkursního řízení není úzce omezen pouze na zpeněžování majetku úpadce, ale znamená i spoustu administrativní práce. “Union banka běžně poskytuje informace a součinnost tuzemské policii, státnímu zastupitelství či soudům a nyní podobná součinnost dokonce překročila hranice,“ dodal s tím, že se však jedná o ojedinělý případ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).