Hlavní navigace

Union banka nebude komentovat názory bývalého vedení

Sdílet

PRAHA 5. března 2003 – Na základě rozhodnutí představenstva byl dnes aktivován vnitřní systém banky. V praxi to znamená, že ode dneška zaměstnanci banky postupně začnou vykonávat všechny činnosti, samozřejmě s výjimkou obsluhy klientů. Toto opatření je jedním z kroků, které bance umožní co nejpružněji reagovat v okamžiku, kdy Česká národní banka vydá své správní rozhodnutí o budoucnosti Union banky.

Nové vedení banky kromě toho informuje odpovědné pracovníky o vývoji situace v bance a o krocích, které činí k jejímu řešení.

Představenstvo se také dnes rozhodlo, že nebude komentovat názory bývalých vedoucích představitelů banky, které v těchto dnech zaznívají z médií, a to zejména proto, že přístup bývalého a nynějšího managementu banky k řešení situace se významně liší. Generální ředitel Union banky Roman Mentlík k tomu říká: „Znovu zdůrazňuji, že naším zájmem je nedopustit jakýkoliv dopad na klienty, a že banka v tuto chvíli aktivně hledá komerční řešení a nečeká s nataženou rukou pomoc státu.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).