Hlavní navigace

Union banka dál snižuje náklady konkursního řízení

V průběhu letošního roku dále postoupilo zpeněžování konkursní podstaty Union banky a současně s tím postupně docházelo ke snižování počtu zaměstnanců. Tento krok byl podle správce konkursní podstaty Lukáše Raidy projednán věřitelským výborem, aby počet zaměstnanců banky odpovídal stavu konkursního řízení, a to nebylo zatěžováno náklady. Během roku opustilo Union banku zhruba 24 zaměstnanců a v prvních měsících příštího roku bude v UB již jen 24 zaměstnanců.

Sdílet

Do poloviny prosince se také zaměstnanci Union banky přestěhují do nových prostor, a to do budovy na ulici Hrabákova č. 1, Ostrava, kde bude také nová doručovací adresa Union banky, a. s. „v likvidaci“.

K poslednímu skokovému propouštění zaměstnanců Union banky spojenému se změnou organizační struktury došlo na přelomu loňského a letošního roku. Stav pracovníků se snížil ze 123 zhruba na 60. Zkrachovalá Union banka před rokem rovněž z úsporných důvodů opustila budovu centrály na ulici 30. dubna a během prosince se zaměstnanci přestěhovali do prostor pronajatých od společnosti Projekta Ostrava, které využívali rok.

Ke dni uzavření poboček Union banky v únoru 2003 měla banka necelých 1100 zaměstnanců. V průběhu II. čtvrtletí 2003 odešlo na vlastní žádost nebo po uplynutí pracovního poměru 340 zaměstnanců. První velká vlna propouštění organizovaná likvidátorem banky nastala k 31. červenci 2003, kdy pracovní poměr ukončilo 190 osob. Druhá vlna postihla o měsíc později dalších 360 zaměstnanců. Na konci III. čtvrtletí předloňského roku měla Union banka zhruba 170 pracovníků a stav se postupně snížil až na 123 na konci minulého roku, kdy banku opustilo 63 lidí.

Oldřich Babický
tiskový mluvčí SKP Union banka, a. s. „v likvidaci“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).