Hlavní navigace

UniCredit se zúčastní Hodiny Země, celosvětové akce WWF proti změně klimatu

[Tisková zpráva] V souladu se svým závazkem v oblasti udržitelného rozvoje se skupina UniCredit dne 26. března zapojí do celosvětové mobilizační akce fondu tím, že zhasne na hodinu osvětlení v některých svých budovách. Jedním z míst bude také pražská budova UniCredit Bank na náměstí Republiky.

Sdílet

UniCredit se letos opětovně zapojí do „Hodiny Země", globální akce Světového fondu na ochranu přírody (WWF), která se uskuteční 26. března s cílem probudit mezi jednotlivci, institucemi a společnostmi povědomí o problematice změny klimatu.

Čtyřicet sedm vybraných budov UniCredit zhasne ve 20.30 hod. místního času na 60 minut své osvětlení, aby tím symbolicky vyjádřily závazek Skupiny bojovat proti změně klimatu a zdůraznily význam snižování emisí skleníkových plynů. UniCredit podpořila poselství Hodiny Země prostřednictvím svých interních komunikačních kanálů a vyzvala touto cestou více než 161 000 zaměs­tnanců, aby se akce zúčastnili.

Je to jedna z iniciativ podporovaných v posledních letech v oblasti ochrany životního prostředí, kde činnosti v jejím rámci sahají od opatření na úsporu energií, přes využívání obnovitelných zdrojů energie v ústředích i na pobočkách, až po inventarizaci emisí v rámci celé Skupiny. V souladu s touto politikou si UniCredit zvolila WWF, aby touto cestou symbolicky viditelně projevila, že si je vědoma zodpovědnosti, již mají finanční skupiny ve vztahu ke stěžejním tématům životního prostředí a udržitelného rozvoje.

„UniCredit je stále silněji přesvědčena o strategickém významu souvztažnosti ekonomického růstu a rozumného využívání přírodních zdrojů,“ prohlásil Paolo Fiorentino, obchodní ředitel UniCredit. „Náš vztah s WWF trvá již více než dva roky a během této doby jsme pracovali na tom, aby se udržitelnost stala součástí naší obchodní činnosti. Společně jsme se podíleli na sestavení první inventarizace emisí skleníkových plynů za Skupinu a vytkli si přitom cíl snížit je o 15 % do roku 2012 a o 30 % do roku 2020,“ dodal Paolo Fiorentino.

Hodina Země, globální mobilizační akce WWF proti změně klimatu je naplánována na sobotu 26. března a obsáhne 24 časová pásma. V tuto hodinu budou zhasnuta světla ve velkoměstech, osvětlení památek, světla v institucích, firmách a domech po celém světě.  Cíl je pro tento rok vtělen do hesla „hodinou to jen začíná“, které vyzývá občany na celém světě, aby přijali za svůj závazek uplatňovat v každodenním životě energeticky odpovědné chování, s cílem chránit planetu proti změně klimatu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).