Hlavní navigace

UniCredit Private Banking je nejlepší bankou v Itálii, ve střední a východní Evropě a v Srbsku

[Tisková zpráva] To konstatovali odborníci z 256 bank, kteří se podíleli na jednom z nejautoritativnějších průzkumů trhů privátního bankovnictví, který si každým rokem objednává prestižní anglický časopis Euromoney.

Sdílet

UniCredit Private Banking je nejlepší soukromou bankou v Itálii, ve střední a východní Evropě a v Srbsku z hlediska celkových poskytovaných služeb a umístila se také 33× na prvním místě v nejrůznějších jednotlivých odborných kategoriích.

To vyplývá z výsledků prestižního průzkumu nazvaného „Úplně nejlepší služby v oblasti privátního bankovnictví" zaměřeného na privátní bankovnictví a správu majetku na mezinárodních trzích, který každoročně zadává anglický časopis Euromoney. Kromě vítězství v oblasti nejlepších služeb v Itálii, ve střední a východní Evropě a v Srbsku získala UniCredit první místo také v řadě dalších kategorií, například: rozsah poradenských služeb, správa majetkového portfolia, úvěrová řešení/financování, investování do nemovitostí, strukturované produkty, řízené termínové obchody, luxusní investování, podnikové poradenství pro klienty privátního bankovnictví, specializované služby (manažeři podniků, podnikatelé, zděděný majetek a obchodní činnost), dodavatel komodit a další.

Průzkum v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je kvantitativním a kvalitativním dotazováním na nejlepší služby privátního bankovnictví podle geografických oblastí a sektorů činnosti. Tento průzkum byl proveden v termínu od 22: července do 6. listopadu 2009 na vzorku privátních bankéřů, bankovních poradců nebo produktových ředitelů 262 bank ze 101 zemí. Euromoney je jedním z nejuznávanějších časopisů na mezinárodním poli, pokud jde o správu majetku a privátní sektor, je orientačním místem pro řízení aktiv a pro odborníky v oblasti investic. Pan Andreas Woelfer, ředitel Privátního bankovnictví UniCredit Group, komentoval ocenění takto: „Tato ocenění potvrzují úspěch evropského přístupu k obsluze našich klientů za pomoci vyspělého mezinárodního know-how kombinovaného s péčí o vztah s klientem. Od počátku roku 2009 jsme usilovně pracovali na novém modelu obsluhy klientů, vycházeli jsme z nejlepší praxe uplatňované v naší Skupině. Tento model se opírá o tři hlavní pilíře: být domácí bankou s evropským dosahem, mít jeden unikátní produkt a investiční strategii po celé Evropě a nakonec, zaměřit se na řízení rizika s cílem ochránit klienta a zvýšit jeho kapitál."

Jak dále zdůraznil Dario Prunotto, ředitel UniCredit Private Banking: „Uvedený výsledek potvrzuje, že jsme společnost na evropské úrovni v oblasti privátního bankovnictví, a zároveň je oceněním schopností banky a celé skupiny vytvořit inovační a vítězný model obsluhy klientů. Skupina má díky profesionalitě svých zaměstnanců dostatečné know-how k tomu, aby uspěla ve velmi konkurenčním prostředí, kde operují všechny velké mezinárodní skupiny bok po boku tradičních specializovaných subjektů na trhu.“


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).