Hlavní navigace

UniCredit Leasing posiluje v segmentu spotřebitelských úvěrů

[Tisková zpráva] Společnost UniCredit Leasing, která je největší poskytovatelem nebankovního financování v České republice, výrazně posiluje v segmentu spotřebitelských úvěrů.

Sdílet

Celkový objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů drobným klientům překročil hranici jedné miliardy korun. Společnost očekává v současném předvánočním období další nárůst nových úvěrů.

„UniCredit Leasing již dávno není pouhým poskytovatelem leasingových produktů, ale stali jsme se univerzální finanční institucí, která vedle leasingu nabízí velmi kvalitní úvěrové produkty pro fyzické i právnické osoby. Univerzálnost je jedním ze strategických směrů, který zásadním způsobem přispěl k našemu prvenství na českém trhu,“ uvedl Jaroslav Jaroměřský, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Leasing.

Prakticky 100 % poskytnutých spotřebitelských úvěrů směřovalo na nákup osobních vozidel. Klienti UniCredit Leasing využívali úvěrové produkty CreditAuto (účelový úvěr na pořízení vozidla) a FinAuto (novinka UniCredit Leasing z minulého roku kombinující výhody úvěru a leasingu), přičemž nakupovali levnější auta s větším podílem vlastních zdrojů. Zatímco se spotřebitelské úvěry podílely na celkové financované hodnotě osobních vozidel v UniCredit Leasing z jedné čtvrtiny, z pohledu počtu uzavřených smluv šlo zhruba o polovinu.

Spotřebitelskými úvěry byly nejčastěji financovány osobní vozidla značek Renault, Opel, Kia, Chevrolet, Hyundai a Suzuki.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).